Jaká je nejrychleji rostoucí sociální síť TikTok? Je stále jen pro děti?

Aktuálně je TikTok nejrychleji rostoucí sociální sítí a dávno ji nepoužívají jen mladí uživatelé. Ať se nám to líbí, nebo ne, do budoucna budeme muset s touto službou počítat. Rozhodl jsem se tedy službu opravdu vyzkoušet, abych mohl napsat tento článek, kde rozeberu, jaký TikTok vlastně je.

 

Co to ten TikTok vlastně je?

TikTok je mobilní aplikace pro systémy Android a iOS. Aplikace umožňuje sdílení krátkých videí, ale přesto se nejedná o konkurenci YouTube, ale spíše Instagramu. V krátkých videích mohou být aplikovány různé filtry, efekty a také hudební doprovod.

 

 

Jaký je na TikToku obsah?

Když jsem se před pár měsíci na TikTok podíval, řekl jsem si, že se jedná o záležitost spíše jen pro děti. Byla to pravda, protože obsah byl opravdu směšný. Algoritmy TikToku se však stále zdokonalují a pokud při registraci vyplníte datum narození 18+ a vyplníte, co vás zajímá, tak se bude snažit navrhovat relevantní videa.

TikTok se jednoduše učí, co vás zajímá. Je to dost podobné, jako na Instagramu. Narazíte i na odpad, ale také humorná videa. Dokonce jsem narazil i na vzdělávací videa lékařů, kteří radí ohledně koronaviru, ale třeba i rakovině. Při hledání jsem však našel i videa o mobilech, televizorech, líčení, aut a dalších. Myslím si, že každý si přijde na své.

 

 

Ovládání a vzhled aplikace

Mobilní aplikace je celá v češtině a její ovládání je velice jednoduché. Stačí ji jen spustit a hned máte k dispozici nespočet videí, která vám algoritmus bude servírovat. Stačí si je prohlížet tahem jednoho prstu, můžete je komentovat a „likovat“ dvojitým klepnutím, jako na Instagramu.

K dispozici máte i položku „Objevit“, kde můžete najít videa, která vás zajímají. V „doručená pošta“ máte všechny notifikace a vpravo nahoře ikonku pro soukromé zprávy. Celé ovládání je návykové, což je nejspíš jeden z důvodů, proč je TikTok tak oblíbený.

 

 

Soukromí

TikTok se dříve jmenoval Musical.ly, ale pak jej v jej v roce 2017 koupila firma ByteDance a službu přejmenovala. Jedná se i čínskou společnost, takže veškerá data uživatelů se ukládají někde na serverech v Číně. Je tedy otázkou, jak společnost ByteDance bude dodržovat evropské zákony ohledně soukromí uživatelů.

V aplikaci však najdete i celkem dobré nastavení soukromí. Nastavit si můžete, jestli uživatelé mohou vaše videa stahovat, kdo vám může posílat soukromé zprávy, kdo může reagovat na nahraná videa atd. Nastavit si můžete i filtry do komentářů, kdy nastavíte jednotlivá slova, která jsou něčím závadná a komentáře budou tedy následně skrývány.

K dispozici je i položka, kde si můžete zakázat personalizování reklam. Osobně jsem však používal upravenou verzi aplikace bez reklam. Stáhnout si můžete i veškerá data, která o vás TikTok má.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*