Test lokalizačních služeb: Jak si poradí Avast a ESET v případě ztráty mobilu?

V tomto článku jsem se podíval na lokalizační služby od společností Avast a ESET. Je dobré zmínit, že dnes tyto dvě antivirové společnosti nabízí daleko více zajímavých služeb než jen antivirus. Která služba dopadla v testu nalezení mobilu lépe? Má vůbec smysl si do mobilu takové aplikace instalovat?

 

 

 

INFO:

Test byl prováděn na mobilu Honor 20 se systémem Android 10/Magic UI 3.0. Během testu jsem zkoušel placené služby Avast Mobile Security a ESET Mobile Security, jejichž nastavení Anti-Theft můžete vidět níže. Obě služby si můžete pořídit i do dvou stovek ročně. Stačí si jen hlídat akce a koupit je za výhodné ceny. Ony i ty ceny bez akce nebývají vůbec hrozné.

 

Nastavení Anti-Theft v aplikaci od Avastu
Nastavení Anti-Theft v aplikaci od ESETu

 

 

Co služby umí?

Aktivací režimu ztráty zařízení se u ESETu začne provádět veškerý monitoring zařízení. Zaznamenán bude pohyb na mapě, detailní informace o probuzení zařízení (zjistíte, jestli jej někdo našel), budou prováděny snímky z přední i zadní kamery a IP adresy. Posílat však můžete i známé příkazy, aby byl pořízený snímek a zpráva zobrazena na displeji mobilu.

U Avastu se režim ztráty zachová tak, že mobil začne zaznamenávat všechna potřebná data, ale navíc spustí opravdu hlasitou sirénu. Je to ale dobře? V některých případech není dobré okolí upozorňovat, že se někde na zemi válí drahý mobil…

Aplikace ESET Mobile Security
Webové rozhraní ESET Anti-Theft
Popisky na mapě jsem záměrně rozmazal
Snímky z přední a zadní kamery
Zvětšený snímek z přední kamery
Podrobnější data o ztraceném mobilu

 

Avast ale umožňuje zasílání více příkazů na mobil, a to i bez spuštění režimu ztráty. Mobil si tedy jedním kliknutím můžete prozvonit, i když budete mít vypnutá zvonění. Sledovat jej můžete na krásné mapě, zamknout jej zvoleným heslem, spustit hlasitou a otravnou sirénu, poslat na displej mobilu zprávu a vymazat data v úložišti. Také můžete pořizovat snímky z čelní, ale i zadní kamery, a dokonce i pořizovat nahrávky zvuku, které si můžete stáhnout. V nastavení mobilní aplikace si také můžete aktivovat ukládání snímků z kamer do cloudového úložiště Google Disk.

Adresu a popisky na mapě jsem rozmazal záměrně

 

 

Jaká společnost má lepší služby?

Obě společnosti nabízí kvalitní služby. V tomto článku neberu v potaz antivirovou ochranu, ale jen a pouze funkce Anti-Theft. Nechť si každý používá, co chce a co mu vyhovuje, ale osobně bych se alespoň v lokalizačních funkcích přiklonil k Avastu.

Zobrazení zařízení na mapě funguje u Avastu lépe a celé webové prostředí služby se daleko lépe ovládá. Především nahrávání zvukového záznamu se mi líbí, což ESET nemá. Ten zas má režim ztráty, kdy je zaznamenáno i probuzení obrazovky, takže se dozvíte, že mobil již někdo našel.

 

Sleduj na Instagramu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*