Nokia 2 dostává poslední aktualizaci

Před dvěma lety se na trh podíval mobil Nokia 2. Jednalo se o dostupný model a jeho cena se pohybovala kolem 2 800 Kč. Uvnitř mobilu se ukrýval obří akumulátor s kapacitou 4 100 mAh, procesor Snapdragon 212 a 1 GB paměti RAM.

V Nokii 2 se nacházel operační systém Android 7.1.1 a nastal problém s aktualizací na Android 8.0 Oreo, protože ten vyžadoval více paměti RAM. Nokia však aktualizaci nakonec nabídla, ale na novější verzi Android 8.1. Došlo však na drobné úpravy, aby update nakonec opravdu vyšel.

Mobily Nokia lákají na operační systém Android v čistí podobě, který je také pravidelně aktualizovat. Čas nám letí a mobil Nokia 2 bohužel již brzy přestane dostávat aktualizace a bude tedy nepodporovaný. Hlavním problémem tohoto modelu je slabší výkon, kvůli kterému byl s aktualizacemi vždy problém.

Na Nokii 2 vychází nová aktualizace listopadových záplat pro rok 2019. Jedná se o poslední update, který tento model dostane. Přeci jen výkon tohoto modelu je pro dnešní dobu nedostačující a ukončení podpory chápu. Majitelům však systém a aplikace bez problémů fungovat budou i nadále.

Zdroje: NokiaMob, gadgets.ndtv.com

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*