Test aplikace Adobe Photoshop Camera

Snad každý uživatel internetu zná Photoshop. Za tímto profesionálním editorem fotek stojí společnost Adobe. Ta se už pár let věnuje také aplikacím pro mobilní platformy. Pro Android a iOS je tedy dostupný mobilní Photoshop a další editory. Portfólio mobilních aplikacích se však rozšířilo o aplikaci Photoshop Camera.

Adobe Photoshop Camera je nová aplikace pro mobilní platformy, která bude dostupná pro Android a iOS. Prozatím je v testovací verzi, ale už teď nabízí celkem zajímavé funkce. Adobe pracuje na svých algoritmech, která se do budoucna mají učit a stále zlepšovat. Bude tedy velice zajímavé pozorovat, jak Adobe bude vyvíjet nové animace a filtry.

Co ale vlastně aplikace umí? Funguje jako klasická aplikace fotoaparátu, ale do scény umí vložit zajímavé animace. Pořídit tedy můžete klasickou fotku s filtrem, ale také krátké 6vteřinové video, které můžete následně sdílet třeba na sociální sítě. U některých animací jsou videa delší. Filtrů k dispozici není mnoho, ale algoritmy fungují poměrně dobře a k dispozici jsou i další filtry ke stažení.

 

Photoshop Cameru aktuálně testuji na mobilech Nokia 9 PureView, Honor 20 a Huawei P30 Pro. Na všech třech mobilech funguje dobře, ale je vidět, že se jedná o testovací verzi. Párkrát se stalo, že aplikaci při stahování nového filtru zamrzla a následně spadla. Věřím tomu, že Adobe se této aplikaci bude věnovat a dočkáme se zajímavých funkcí. Je však dobré zmínit, že všechny funkce lze používat i se selfie kamerou.

Všechna krátká videa (animace) se ukládají do formátu MP4 a lze je přehrát v jakémkoli přehrávači. Jsou ve FullHD rozlišení a jejich velikost byla v mém případě od 1,2 MB do 140 MB. Umí být tedy objemná a jejich velikost lze zmenšit kompresí, nebo převodem do GIF animace.

Odraz světla vlevo
Odraz světla vpravo
Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*