SONY WF-SP800N – Sluchátka vhodná nejen na sport (RECENZE)

Pokud sportujete, tak jistě oceníte kvalitní sluchátka, která hlavně budou dobře držet v uších. To přináší bezdrátová sluchátka SONY WF-SP800N. Ta lákají na to, že jsou stvořena pro sport, nabízí potlačení okolního hluku, kvalitní zvuk a také dlouhou výdrž na jedno nabití. Cena sluchátek se v době psaní této recenze pohybovala kolem 5 500 Kč.

 

 

Co dostanu v balení?

V prodejní krabičce najdete sluchátka ukrytá bezpečně v nabíjecí krabičce. Dostanete k nim také závěsné oblouky, díky kterým nebudou vypadávat z uší i během sportu. K dispozici jsou dále také hned čtyři velikosti špuntů a různé návody. Za oblouky a špunty musím výrobce tedy pochválit.

 

 

 

Design, konstrukce a ovládací gesta

Na test jsem obdržel bílou variantu sluchátek, ale alespoň na našem trhu jsou sluchátka k dispozici také v černém i zajímavějším modrém provedení. Samotná sluchátka vypadají vážně dobře, i když jsem se trochu obával jejich velikosti. Jsou sice větší, ale zas díky tomu mohl výrobce nasadit větší akumulátory (baterie) a nechybí ani dotykové plochy.

I když jsou sluchátka větší, tak mi z uší nijak nevypadávají, drží pevně v uších a jejich nošení je pohodlné. Dokonce i při běhu nemají tendenci vypadávat, a to především díky závěsným obloukům. Pokud však oblouky používat nebudete chtít, tak nemusíte. Na každém sluchátku se nachází také dostatečně velké diody a také mikrofony.

Sluchátka se také chlubí zvýšenou odolností vůči vodě a prachu a s certifikací IP55. Měla by tedy odolat postříkání vodou, potu a podle stránek výrobce je lze i bez problémů můžete omýt vodou.

Každé sluchátko má tedy na sobě dotykovou plochu, která je dostatečně velká a ovládání sluchátek bylo díky tomu pohodlné. Pravým sluchátkem můžete dotykem ovládat přehrávání hudby, hlasového asistenta a telefonování. Levým sluchátkem pak lze ovládat potlačení okolního hluku a okolní zvuk.

Nesmím zapomenout ani na nabíjecí krabičku, která je také o něco větší, než u většiny sluchátek. Je to však pochopitelné, když jsou větší i samotná sluchátka. Nejedná se však o žádnou tragédii a během mého používání jsem krabičku bez problémů nosil v kapsách. Na krabičce nenajdete nic překvapivého. Nachází se na ní jen logo výrobce, oboustranný nabíjecí konektor USB-C a uvnitř pak sluchátka s diodou. Sluchátka v krabičce sedí skvěle a není problém je rychle vyndat.

 

 

 

Kvalita zvuku a potlačení okolního hluku

Po stránce zvuku jsou na tom sluchátka vzhledem k ceně výborně. Byl jsem velice spokojený s basy, které přesto nezastíní středy a výšky. Výrobce se také chlubí funkcí adaptivního nastavení zvuku. Ta automaticky zjišťuje, co právě děláte a poté upraví nastavení pro okolní zvuk.

Pokud chcete důraz na basy, tak jistě oceníte režim EXTRA BASS, který efektivně zdůrazňuje basy. Efektivní je také potlačení okolního hluku, které jsem během mého testování ocenil především v autobuse plném lidí. Zajímavý je také režim okolního zvuku, kdy můžete poslouchat svou oblíbenou hudbu, přesto však budete vnímat okolí. Když potřebujete rychle snížit hlasitost, tak stačí na sluchátku podržet prst a hlasitost se okamžitě výrazně sníží.

Po stránce zvuku jsem byl tedy se sluchátky naprosto spokojený a výrobce musím moc pochválit. Tak kvalitní zvuk mohou těmto sluchátkům závidět i dražší modely od konkurence.

 

 

 

Výdrž a nabíjení

SONY se chlubí také slušnou výdrží na jedno nabití. Sluchátka podle něj vydrží na jedno nabití 9 hodin. Nabíjecí krabička pak zajistí energii na dalších 9 hodin, takže při plném nabití máte na cesty sluchátka s 18 hodinovou výdrží.

Jaká je ale realita? Během mého testování jsem sluchátka používal i při práci na počítači, kdy při snížené hlasitosti skutečně vydržela kolem devíti hodin. Při zvýšení hlasitosti pak sluchátka reálně vydržela kolem 7 hodin, což je velice slušné.

Krabička podporuje také rychlé nabíjení a podle stránek výrobce nabíjení za 10 minut zajistí až 60 minut přehrávání hudby s aktivní funkcí potlačení okolního hluku.

 

 

 

Párování sluchátek a mobilní aplikace

Párování sluchátek probíhá velice jednoduše a především spolehlivě, což SONY může závidět některá konkurence. Sluchátka stačí z krabičky vytáhnout a jsou dostupná k párování. Během mého testování jsem sluchátka testoval jak s Androidem a iOS, tak i na počítači s Windows 10.

Pochopitelně nechybí ani mobilní aplikace SONY Headphones Connect, která je dostupná pro Android i iOS zdarma. V aplikaci můžete vidět nabití sluchátek i nabíjecí krabičky, nastavit si zvuk, přehrávat hudbu či stahovat aktualizace firmwaru. Nechybí pak ani funkce 360 Reality Audio, která přizpůsobí zvuk vaším uším tak, že své uši vyfotíte a projdete procesem nastavení.

 

 

 

Závěr – vážně povedená sluchátka

Dostávám se tedy k závěru recenze sluchátek SONY WF-SP800N. Dle mého názoru se jedná o skutečně vydařená sluchátka, která bych doporučil všem, kteří sportují, vyžadují potlačení okolního hluku, kvalitní zvuk a dlouhou výdrž na jedno nabití. Sluchátka však nejsou vhodná jen pro sportovce a během mého používání jsem závěsné obloučky většinou sundaval. Užít si je tedy může naprosto každý.

Asi jedinou výtku bych měl k velikosti nabíjecí krabičky, která by někomu mohla vadit. Na druhou stranu díky své velikosti zajistí tak dobrou výdrž na jedno nabití.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*