Co se stane s mým Facebookem a cloudem po smrti?

I když to není veselá záležitost, tak je dobré se občas zamyslet, co se vlastně bude dít s mými účty, až zemřu? Český Seznam již pár let tuto záležitost řeší tak, že po nějaké době (tuším půl roku) neaktivity zruší celý účet automaticky. To zavádí i jiné služby a jak je na tom tedy třeba Facebook či cloudové služby?

 

Již dnes si na sociální síti Facebook můžete nastavit kontaktní osoby, které mohou pomoci v případě ztráty hesla s resetem. Po prokázaném úmrtí je možné účet zvěčnit a nechat jej jako vzpomínku na zesnulého. K čemu všemu ale budou mít přístup? Podle posledních dostupných informací to vypadá, že k soukromým zprávám se nedostanou a spravování účtu bude jen částečné. Budou tedy moci třeba publikovat příspěvek na profil.

Cloudová úložiště jsou však citlivější, protože tam dnes ukládáme stále více souborů. Třeba Google dnes nabízí nastavení Google Disku, kde si můžete nastavit, co se stane s účtem, pokud budete dlouho neaktivní. Já mám nastavené, že po roce neaktivity bude zaslán požadavek na odstranění celého Google účtu. Smazány tedy budou všechny informace, data ve službě Google Fotky, ale také celý Google Disk.

Pokud používáte jiné sociální sítě či cloudová úložiště, tak se určitě můžete podívat do nastavení účtů. Možná se tam už také nachází nastavení, jak nakládat s účtem, pokud budete dlouho neaktivní.

Přečtěte si také:

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*