Potřebujete poznámky v mobilu šifrovat? Na Androidu to je jednoduché

Asi každý mobil má dnes již od výrobce aplikaci pro psaní poznámek, které využívá obrovské množství lidí. Je ale dobré do nich psát nějaké opravdu citlivé poznámky? Určitě ne, protože nenabízí kvalitní šifrování a často se automaticky synchronizují. Pokud tedy máte nějaké opravdu důvěrné poznámky obsahující hesla, citlivé firemní informace či něco jiného, je dobré je nějakým nástrojem bezpečně šifrovat. Jak ale na to?

Safe Notes (Bezpečné poznámky) je výborná mobilní aplikace pro platformu Android. Její název je sice v angličtině, ale hned po instalaci se automaticky přepne do kompletního českého překladu. Jedná se o open-source a během vývoje byl kladen důraz na bezpečnost a soukromí uživatele. Dle vývojáře je každá uložená poznámka šifrovaná jedinečným symetrickým klíčem AES-256. Jedná se tedy o léta prověřené kvalitní šifrování a nemělo by být prolomeno ani kvantovým počítačem. Samozřejmě je vše možné prolomit, ale v tomto případě by to trvalo opravdu mnoho let.

Aplikace má jednoduché prostředí, umožňuje mezi poznámky vyhledávat a zapnout si můžete dešifrování poznámek nejen zvoleným heslem, ale i čtečkou otisků prstů. K dispozici je i účinná funkce pro nemožnost zaznamenávání snímků obrazovky a je používán inkognito režim klávesnice. Ani klávesnice tedy nebude zaznamenávat, co do aplikace píšete.

Je možné poznámky synchronizovat? Pohodlností většiny aplikací pro poznámky je synchronizace mezi více mobily či počítačem. Je to pohodlné, ale nebezpečné a přístup k poznámkám máte nejen vy, ale i Google, Apple a případně i někdo další. Všechny poznámky vytvořené v aplikaci Safe Notes jsou v šifrované podobě ukládány do interního úložiště mobilu. Vytvořit si můžete také soubor se zálohou, který si můžete nahrát do vašeho oblíbeného cloudového úložiště. Nemusíte se bát, protože je kvalitně šifrován. V novém mobilu pak soubor stáhnete do jeho úložiště, nastavíte si aplikaci Safe Notes a přejděte vlevo nahoře do: Menu aplikace/Nastavení/Import záloh a stažený soubor vyberte z úložiště. Bude nutné jej vámi zvoleným heslem dešifrovat.

 

Kde si aplikaci Safe Notes mohu stáhnout?

Aplikace je dostupná zcela zdarma a je jen na vás, kde si ji budete chtít stáhnout. Dostupná je na více platformách a na stránkách vývojářů najdete i APK soubory pro instalaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*