RECENZE: Sennheiser Momentum True Wireless 2 – když chcete prémiový zvuk

Před nějakou dobou jsem testoval vydařená bezdrátová sluchátka Sennheiser CX 400BT, jejichž recenzi si již můžete přečíst. Tentokrát jsem na test obdržel o něco luxusnější sluchátka Sennheiser Momentum True Wireless 2. Ta se snaží nabídnout prémiovou kvalitu zvuku a také design. V době psaní recenze se sluchátka prodávala za cenu 7 990 Kč s DPH (odkaz do obchodu).

 

 

Co najdu v balení?

V prodejní krabičce ke sluchátkům a nabíjecí krabičce dostanete také nabíjecí USB-C kabel. Rozhodně potěší různé velikosti špuntů (X/S/M/L) a nechybí ani různé návody.

 

 

 

Design, zpracování a ovládací gesta

Sennheiser Momentum True Wireless 2 jsou dražší sluchátka, proto jsem od nich po stránce designu měl velká očekávání. Zklamaný jsem rozhodně nebyl, a i v mém okolí sluchátka upoutala pozornost především svou nabíjecí krabičkou. Ta má totiž textilní povrch, díky čemuž vypadá prémiově. Na krabičce najdete logo výrobce, oboustranný nabíjecí konektor USB-C a tlačítko pro rozsvícení diody signalizující stav nabití. Krabička má sice o něco větší rozměry, ale s jejím nošením v kapse společně s mobilem jsem neměl problém.

Pojďme se ale podívat konečně na samotná sluchátka. Ta stačí do uší jen vložit, trochu přitlačit a pootočit jimi, poté alespoň tedy v mých uších sedí naprosto skvěle. Vyhovuje mi také 6 gramová váha každého sluchátka a problém jsem neměl ani s vypadáváním sluchátek při běhu. Ocenit můžete také zvýšenou odolnost s certifikací IPX4, díky čemuž sluchátka odolají potu a stříkající vodě.

Každé sluchátko má na sobě dotykovou plochu s logem výrobce. To u některých sluchátek vidím nerad, protože někteří výrobci nasazují příliš citlivé plochy. To však není případ Sennheiseru, což jsem rád. Každému sluchátku můžete v aplikaci gesta upravit a já používal především zesílení hlasitosti a přeskakování skladeb.

 

 

 

Zvuk, hovory a potlačení hluku

Testování sluchátek jsem si vážně užíval, protože zvuk je na vysoké úrovni. Je krásně čistý a basy nezastíní středy a výšky. V mobilní aplikaci se nachází také ekvalizér, ve kterém si zvuk můžete přizpůsobit k obrazu svému. Po stránce zvuku tedy nemám sluchátkům rozhodně co vytknout a dovolím si říci, že sluchátka potěší náročnější uživatele.

  • Akustický tlak: 107 dB SPL
  • Frekvenční rozsah: 5 – 21 000 Hz
  • Mikrofony: 100 – 10 000 Hz

Na každém sluchátku se nachází také mikrofony, které neslouží jen pro telefonování, ale také pro aktivní potlačení okolního hluku (Active Noise Cancellation) nebo propouštění zvuku do sluchátek (Transparent Hearing). Potlačení hluku funguje velice dobře, což oceníte především v hromadné dopravě. Propuštění zvuku do sluchátek také, i když nikdy jsem nepochopil, proč by takovou funkci někdo chtěl vlastně používat. Pokud často se sluchátky telefonujete, tak také budete spokojeni, protože hovory jsou zřetelné a druhá strana si nestěžovala, že bych nebyl slyšet.

 

 

 

Výdrž baterie a nabíjení

Výrobce u těchto sluchátek slibuje až 28hodinovou výdrž s nabíjecí krabičkou. Samotná sluchátka pak vydrží na jedno nabití až 7 hodin. Výdrž se pochopitelně odvíjí podle toho, jak sluchátka používáte. Záleží tedy na tom, jak hlasitě hudbu posloucháte a zda máte aktivní potlačení okolního hluku. Výrobce však nelhal a skutečně lze docílit až 28hodinové výdrže. Výdrž tedy mohu hodnotit jen kladně a nabíječku nebudete muset hledat často.

Pochválit pak musím i nabíjení, které probíhá skrze moderní oboustranný nabíjecí konektor USB-C. Nabíjecí krabička se sluchátky se z úplného vybití do plna nabije za přibližně hodinu a půl. Desetiminutovým nabíjením pak získáte hodinu a půl poslechu hudby.

 

 

 

Párování sluchátek a mobilní aplikace

Sluchátka s ostatními zařízeními komunikují skrze Bluetooth 5.1. Hned po zakoupení doporučuji sluchátka spárovat s mobilem/tabletem se systémem Android nebo iOS a stáhnout aktualizace firmwaru skrze aplikaci Smart Control. Během mého testování jsem sluchátka používal také při práci u notebooku, takže mohu potvrdit, že spolehlivě fungují i se systémem Windows 11.

A jak takové párování probíhá? Jednoduše stačí sluchátka vyndat z krabičky a spárovat je se zařízením. S každým zařízením mi párování proběhlo krásně rychle a spolehlivě. To se o některé konkurenci i v této cenové kategorii rozhodně říci nedá.

V mobilní aplikaci Smart Control pak můžete vidět stav nabití sluchátek, nastavit si ekvalizér či mít kontrolu nad tím, k jakým zařízením jsou sluchátka připojena. Po rozklepnutí ikonky nastavení si pak můžete zapnout funkci, aby se přehrávání hudby pozastavilo, když sluchátka vyndáte z uší. K dispozici je i zapnutí/vypnutí aktivního potlačení okolního hluku, upravit ovládací gesta či sluchátka úplně vyresetovat. Aplikaci tedy chybí jen procentuální zobrazení nabití nabíjecí krabičky.

 

 

 

Závěr – pro náročnější

Od sluchátek jsem měl opravdu velká očekávání a zklamaný jsem rozhodně nebyl. Pokud hledáte špuntová sluchátka s kvalitním zvukem a hezkým designem, rozhodně zklamáni nebudete. Sluchátka jsem porovnával také s mými sluchátka B&O Beoplay E8 2.0 a zvuk je u Sennheiseru dle mého názoru na vyšší úrovni a snazší je i párování. Asi jedinou výtku bych měl k mobilní aplikaci, kde nelze zobrazit procentuální nabití nabíjecí krabičky, což je celkem škoda. Nic víc vytknout sluchátkům nemohu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*