Samsung DeX – Jak vypadá desktopové prostředí mobilů Samsung?

Jihokorejský výrobce Samsung již nějakou dobu pracuje na režimu Samsung DeX. Jedná se o režim, kdy připojíte mobil k počítači pomocí USB-C kabelu, na počítači spustíte aplikaci a během okamžiku budete mít k dispozici desktopové prostředí DeX. Využíván je přitom výkon daného mobilu. V mém případě se jednalo o model Samsung Galaxy Note 10.

Hned po spuštění máte k dispozici ikony na ploše, kde se nachází povedený správce souborů, prohlížeč Samsung Internet Browser, galerie fotek a nastavení. Ve spodní části obrazovky najdete nové příchozí notifikace, stav baterie, stav signálu, datum, vyhledávání a datum s časem.

Vlevo dole najdete také ikonu pro otevření menu aplikací, které vypadá úplně stejně, jako na displeji mobilu. K dispozici tedy máte veškeré nainstalované aplikace a také hry. Na počítači je tak můžete klikáním myši ovládat a bez problémů si celá okna i zvětšovat. Mezi aplikacemi se můžete také přepínat v multitaskingu.

Multitasking aplikací
Hra Angry Birds spuštěna na celou obrazovku

Během testování jsem vyzkoušel také Google Tabulky, které fungují velice dobře a pohodlná je i jejich úprava. Co se galerie fotek týče, tak fotky z ní je možné tahem přesouvat na plochu systému Windows, což je velice pohodlné. Příjemné je také procházení souborů ve správci souborů, kde můžete spravovat také své cloudové úložiště.

Na počítači můžete také odepisovat na veškeré SMS zprávy, zprávy v Messengeru, Threemy a vlastně jakékoli chatovací aplikace. Hezký je také pohled na mapy Google a bez problémů můžete naplno využívat Obchod Play.

Správce souborů
Tabulky Google
Tabulky Google
Chatování v aplikaci Threema
Galerie fotek a videí

Samsung DeX je vážně zajímavou funkcí, která na rozdíl od Microsoftu nepotřebuje žádnou krabičku. Stačí tedy jen podporovaný mobil Samsung a USB-C kabel. Kdy je vhodné funkci používat? No, dokážu si představit situaci, kdy je zapotřebí upravit tabulkový či textový soubor uložený v mobilu. Pohodlné je i přesouvání souborů do Windows tahem myši. I prohlížení stránek v prohlížeči je svižné a fungují i doinstalované AdBlocky.

Výtku bych měl jen k rozložení klávesnice QWERTY a bohužel není možné jej přenastavit na QWERTZ. Pokud však budete v prostředí psát více, tak si určitě zvyknete.

 

Sleduj na Instagramu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*