RECENZE: Yenkee SAMURAI YMS 3500BK – herní myš s vestavěným akumulátorem

Výrobce Yenkee je na našem trhu celkem oblíbený a není se čemu divit, protože nabízí kvalitní příslušenství nejen pro hráče počítačových her. Mezi jeho produkty najdeme třeba myši, klávesnice, sluchátka, židle k počítačům a další užitečné produkty. Na test jsem tentokrát obdržel bezdrátovou myš Yenkee SAMURAI YMS 3500BK. Jedná se o myš stvořenou nejen pro práci, ale i hraní her. Chlubí se tedy vysokou citlivostí, RGB podsvícením i vestavěným akumulátorem. V době psaní této recenze se myš prodávala za lákavou akční cenu 899 Kč s DPH. Běžná cena bez akce je stanovena na 999 Kč s DPH.

 

Pozitiva:

 • Někdo ocení RGB podsvícení s nastavením
 • Konstrukční zpracování a nízká váha
 • Dobře zpracovaná aplikace v češtině
 • 5000 DPI citlivost
 • Odezva až 1000 Hz
 • Slušná výdrž a zabudovaný akumulátor
 • Pletený kabel v balení
 • Příjemná cena

 

Negativa:

 • Nic jsem nenašel

 

 

 

Zpracování a design

Nevím, čím to je, ale velká část hráčů i v mém okolí miluje RGB podsvícení. Mají křiklavě podsvícené herní počítače, notebooky, myši a RGB pásky po celém pokoji. Na takové míří právě i myš Yenkee SAMURAI, protože na té najdete RGB podsvícení na horní i spodní části a bocích. Barvy podsvícení i rychlost jeho dýchání lze manuálně přizpůsobit v aplikaci.

Přední část ukrývá oboustranný USB-C port pro nabíjení nebo využívání kabelového připojení. Horní část myši má klasicky levé i pravé tlačítko a ideálně umístěné skrolovací kolečko. To ukrývá také RGB podsvícení, je plastové a chválím za aplikování gumového pruhu, aby prst z něj neklouzal. Velkou pochvalu si výrobce odnáší také za další tlačítko pro rychlé nastavení citlivosti (DPI). To ocení především hráči akčních online her. Na levém boku je pak dvojice tlačítek, jejichž umístění je také dobré.

Po vybalení myši z krabice se vám může sdát, že budete hledat USB dongle, aby bylo možné myš bezdrátově používat. Ten se elegantně ukrývá vespod myši, kde je i tlačítko pro regulaci odezvy a zapínací tlačítko. Najdete zde také plastové lesklé pruhy pro snazší klouzání myši po podložce, ale skvěle mi fungovala i na stole. Senzor tedy reaguje výborně.

S konstrukčním zpracováním myši jsem tedy spokojený a působí kvalitním dojmem. Příjemná je i její velikost: 126 x 66 x 40 mm a váží nádherných 78 gramů. Především z její váhy jsem velice mile překvapen a vzhledem k tomu, že myš má v sobě akumulátor bych očekával váhu někde mezi 85 – 90 gramech. Na test jsem obdržel černé provedení myši a zakoupit si na našem trhu lze i bílé provedení.

 

 

 

Aplikace k myši, funkčnost tlačítek a nějaké to nastavení

Yenkee SAMURAI je moderní myší a výrobce tedy předpokládal, že si ji budete chtít i nějak podrobněji nastavit. Pro počítače s Windows má tedy vlastní aplikaci, kterou si můžete zcela zdarma stáhnout ze stránek výrobce. Mimochodem chválím Yenkee za jeho přehledný web a některá konkurence by se od něj měla učit. Potěší, že aplikace k myši je kompletně přeložena do češtiny, což je další konkurenční výhoda.

Aplikace konkrétně k mnou testovanému modelu vypadala moc pěkně, přehledně a nabízela podrobné nastavení všech tlačítek na myši. Já si zamiloval tlačítko pro změnu citlivosti (DPI) a boční tlačítka jsem využíval jako zpět/vpřed, což mám rád u každé myši. Tlačítka mi tedy skvěle fungovala v internetových prohlížečích, Windows průzkumníku, ale i mnoha dalších aplikacích.

K nastavení máte funkcí ale více a podrobněji si můžete nastavit nejen tlačítka a RGB podsvícení myši, ale i odezvu mezi: 125/250/500/100 Hz. K dispozici je i zvolení výšky zdvihu 1-2 mm, citlivost myši, rychlost skrolování kolečka, a dokonce i dvojkliku. Dostalo se i na nastavení makra.

 

 

 

Jak jsem byl spokojen s citlivostí a hraním her?

Yenkee SAMURAI je model myši určený pro hraní počítačových her. Nesmí ji tedy chybět nejen dostatek tlačítek a nastavení, ale i nějaká slušná citlivost a odezva. Citlivost u tohoto modelu myši činí 500 DPI a odezvu pak výrobce udává až na 1000 Hz. To je vzhledem k ceně myši velmi slušné a během mého testování jsem byl s přesností myši, citlivostí i odezvou spokojen nejen ve hrách, ale i v náročnějších aplikacích např. Photoshopu.

Vlastně kvůli opravdu dobré citlivosti myš pravděpodobně nefunguje skrze Bluetooth, ale do USB-A na počítači musíte připojit malý dongle. Nechcete myš používat bezdrátově? Připojit můžete klidně kabel a myš používat zcela drátově. Je tedy jen na vás, jak vám používání myši bude vyhovovat.

 • Připojení: USB dongle, 2,4 GHz – 2,4835 GHz: 1mW, drátové připojení
 • Dosah bezdrátového připojení: 10 metrů
 • Odezva: 125/250/500/1000Hz
 • DPI: 5000
 • Akcelerace: 20G

 

 

 

Výdrž na jedno nabití a napájení myši

Nebaví vás neustále měnit baterie v herní myši? Yenkee SAMURAI v sobě ukrývá akumulátor o kapacitě 600 mAh, který dle tvrzení výrobce zajistí neustálý provoz až 60 hodin. Výdrž se odvíjí podle toho, jak intenzivně budete myš používat. Pokud tedy hrajete několik hodin denně s vysokým nastavením citlivosti a RGB podsvícením, procenta nabití budou mizet rychleji. Když jsem s myší nahrál, ale používal ji s RGB podsvícením, vyšším nastavením citlivostí pro každodenní práci, kdy u počítače sedím i 12 hodin denně, vydržela na jedno nabití až 5 dní. Výdrž je tedy slušná.

Procentuální zobrazení nabití akumulátoru můžete hezky sledovat v již zmíněné aplikaci. Myš také sama upozorní, že je vhodný čas ji nabít, a to červeným blikáním skrolovacího kolečka myši. Chválím, že výrobce do myši nasadil již moderní USB-C konektor a lze ji nabíjet libovolnou nabíječku k moderním mobilům. Přímo v balení se ale nachází dostatečně dlouhý 160 cm USB-C – USB-A nabíjecí kabel. Nejedná se o obyčejný levný kabel, ale je i hezky opletený, což výrobci mohu jen pochválit. Kabelem můžete nejen myš nabíjet, ale i drátově používat.

 

 

 

Závěr a cena – za ty peníze fajnová myška

Yenkee SAMURAI je myš pro hráče, co nechtějí utrácet dva a více tisíc, přesto chtějí kvalitní myš. To Yenkee v případě tohoto modelu splňuje a myslím si, že za akční cenu 899 Kč s DPH (999 Kč cena bez akce) se jedná o skvělou myš. Je totiž kvalitní, lehká, přesná, citlivá a má užitečná tlačítka, která jsem během testování používal neustále. Fajn je zabudovaný akumulátor a třešničkou na dortu je pak aplikace s podrobným nastavením v češtině.

I když jsem chtěl najít nějaké nedostatky, tak jsem na žádné nenarazil. Pokud tedy hledáte dostupnou herní myš, mohu Yenkee SAMURAI jen doporučit. Zakoupit si ji můžete na známých velkých e-shopech CZC, Mall a dalších, ale Yenkee ji má přímo na svém oficiálním e-shopu Yenkee-Shop.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*