RECENZE: Trust GXT 980 Redex – dostupná herní myš s akumulátorem

Nizozemského výrobce Trust asi netřeba zdlouhavě představovat. Jedná se o výrobce příslušenství především k počítačům. V této recenzi jsem se podíval na herní myš Trust GXT 980 Redex. Jedná se o bezdrátovou myš s vestavěným akumulátorem, vysokou citlivostí RGB podsvícením a šesti konfigurovatelnými tlačítky. V době psaní recenze se myš prodávala za 989 Kč s DPH.

 

Pozitiva:

 • Konstrukční zpracování
 • Možnost konfigurace tlačítek
 • 10 000 DPI a rychlá regulace tlačítkem
 • RGB podsvícení a možnost používání bez podsvícení
 • Integrovaný akumulátor a slušná výdrž
 • Dodávaný pletený kabel v balení
 • Aplikace pro Windows
 • Nízká cena

Negativa:

 • Nelze nabíjet jakýmkoliv kabelem

 

Design a konstrukční zpracování

Trust GXT 980 Redex na první pohled vypadá obyčejně, ale po zapnutí budete mít podsvícené okolí scrollovacího tlačítka, logo GXTrust a pruh spodní části myši. Podsvícení tedy rozhodně není nějak přeplácané, jako je tomu u některých jiných myší. Myš je také dostatečně velká a její rozměry činí: 112 x 54 x 34 mm a váží 89 gramů.

Horní část myši na sobě nese scrollovací tlačítko, s již zmíněným podsvícením a pogumovaným povrchem pro jisté používání. Dále je k dispozici tlačítko pro rychlou regulaci DPI (citlivosti) a překvapivě i vyjímatelný kryt. Uvnitř se totiž ukrývá USB dongle a podsvícení. Levý bok na sobě nese dvojici ideálně podsvícených tlačítek a vespod je potřebný senzor a tlačítka pro zapínání/vypínání myši i regulaci rychlosti dotazování (polling rate). Čelní část pak ukrývá USB-C konektor pro připojení kabelu.

Chválím i za kvalitní zpracování. Některé jiné herní myši v této cenové relaci mají po delším používání problémy s různým vrzáním konstrukce. To se projevuje často u některých tlačítek. Během mého testování jsem na nic takového nenarazil.

 

Citlivost, tlačítka, podsvícení a aplikace

Myš Trust GXT 980 Redex je možné používat bezdrátově pomocí USB donglu, ale klidně ji lze používat drátově dodávaným USB-C kabelem. Ten slouží i pro nabíjení.

 • Bezdrátová frekvence: 2,4 GHz
 • Dosah: 10 metrů

Myš nabízí citlivost 10 000 DPI, která je vzhledem k ceně naprosto dostatečná a během mého používání jsem byl velice spokojený s citlivostí při práci, ale i hraní her. Citlivost byla stálá a neměl jsem žádné problémy se zpomalováním kurzoru. Je fajn i horní tlačítko pro rychlé nastavení DPI, takže i během akční hry můžete citlivost rychle nastavit dle potřeby. Vespod myši je pak dvojice polohovatelných tlačítek. Jedno slouží pro zapnutí myši s RGB podsvícením, bez podsvícení a úplné vypnutí myši. Druhé tlačítko pak slouží pro regulaci rychlosti dotazování (polling ratu) 125 až 1 000 Hz. Levý bok pak má dvojici tlačítek, která jsem používal pro zpět a vpřed v internetovém prohlížeči, ale i v dalších aplikacích.  Spokojen jsem byl i s běžným levým a pravým tlačítkem.

 • DPI: 200 – 10 000
 • Optický snímač: PMW3325
 • Rychlost dotazování: 125 – 1 000 Hz
 • Rychlost sledování: 100 ips
 • Zrychlení: 20 G

Nastavení tlačítek je možné také upravit v aplikaci od výrobce. Ta je ke stažení zdarma pro platformu Windows 11/10/8. Její prostředí je sice v angličtině, ale vypadá vážně dobře. Upravit lze nastavení tlačítek, režimy DPI v horním tlačítku, podsvícení a k dispozici je možnost maker a až pět profilů. Aplikace sice nezobrazuje procentuální stav nabití myši, ale blikáním RGB podsvícení budete upozorněni, že je čas myš nabít.

 

Výdrž a nabíjení

V myši se nachází integrovaný akumulátor, takže do ní nemusíte vkládat žádné baterie. K nabíjení slouží USB-C konektor a v prodejním balení je dostatečně dlouhý USB-A na USB-C kabel. Ten je navíc pletený a myš lze během nabíjení používat i drátově. Pokud si potrpíte na hraní her s kabelem, tak s touto myší to není žádný problém. Trochu mi ale vadí okolí konektoru, protože nelze použít jakýkoliv USB-C kabel. Kvůli plastové úpravě kolem konektoru se do myši vejde kabel z prodejního balení, ale už ne třeba kabel od mobilu. Nepostrádá tedy jednotný konektor pro všechna zařízení trochu smysl? Žíly mi tento drobný nedostatek sice netrhá, ale je škoda, že myš nelze nabít i nějakým jiným kabelem.

Trust nikde nespecifikuje kapacitu akumulátoru v myši, ale výdrž udává až na 50 hodin hraní. Výdrž hodnotím kladně, a to i při stálém nastavení na 10 000 DPI a s podsvícením. Na vybíjení budete upozorněni blikáním RGB.

 

Závěr – za ty peníze fajn myš

Herní příslušenství je často drahé, ale to není případ této myši Trust GXT 980 Redex. Ta je dostupná v Datart.cz, CZC.cz a dalších velkých e-shopech za 989 Kč s DPH. Dle mého názoru se jedná o nízkou cenu vzhledem k tomu, co myš vlastně nabízí.

Myši musím pochválit především její citlivost 10 000 DPI bez zpomalování, jako je tomu často u jiných bezdrátových myší. Rád vidím, že je možné hraní i s drátem, kvalitní konstrukční zpracování bez vrzání scrollovacího tlačítka, možnost vypnout RGB podsvícení a pochvaloval jsem si konfigurovatelná tlačítka. Řešit nebudete muset ani náhradní baterie a dost lidí tedy ocení i integrovaný akumulátor s možností nabíjení.

Když si to shrnu, tak se jedná o povedenou a kvalitní herní myš za dostupnou cenu a mohu ji doporučit. Kdybych ji chtěl něco vytknout, je to jen nemožnost myš nabíjet jakýmkoliv USB-C kabelem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*