RECENZE: Trust GXT 611 WEZZ – RGB reproduktory k počítači za tisícovku

Nizozemský výrobce Trust na našem trhu prodává set reproduktorů Trust GXT 611 WEZZ. Jedná se o dvojici drátových reproduktorů pro počítače a zaujmout se snaží slušným zvukem, RGB podsvícením a možnost regulace hlasitosti na ovladači. V době psaní recenze bylo možné reproduktory zakoupit za 989 Kč s DPH.

 

Pozitiva:

  • Design reproduktorů
  • RGB podsvícení lze ovládat
  • Ovládací puk
  • Dostatečně dlouhé kabely
  • Vzhledem k ceně dobrý zvuk
  • Velmi nízká cena

Negativa:

  • Žádné

 

Design, zpracování a RGB

Trust GXT 611 WEZZ jsou malé reproduktory, které si můžete umístit na pracovní stůl s počítačem. Moc místa nezaberou a vhodné jsou tedy i na menší stolky. Jejich celkové rozměry činí: 165 x 87 x 95 mm a váží jen 780 gramů. Konstrukce je plastová, ale v ruce působí sluchátka kvalitním dojmem, dle mého názoru vypadají dobře a výrobci se jejich zpracování povedlo.

Čelní plocha v sobě ukrývá nejen potřebné měniče pro zvukový přednes, ale i ukryté RGB podsvícení. Výrobce totiž uvádí, že reproduktory jsou herní, proto bylo RGB nasazeno. Někteří hráči na něj totiž nedají dopustit. Pokud by vám však RGB vadilo, můžete jej zcela vypnout na ovladači na kabelu k reproduktorům. Samotné ovládání je jednoduché a také hezky zpracované. Jedná se vlastně o puk, který otáčením horní části ovládáte hlasitosti a tlačítkem na boku ovládáte režimy podsvícení. Těch je k výběru více, nastavit si můžete svícení jen jedné barvy nebo podsvícení zcela vypnout. Celé ovládání můžete vidět v krátkém videu.

 

Zvukový přednes a připojení

Výrobce musím pochválit za délku potřebných kabelů. Reproduktory se do počítače připojí 3,5 mm audio jack kabelem o délce 180 cm a napájecí kabel s běžným USB-A o stejné délce. Kabel s ovládacím pukem má pak délku 120 cm. Napájení lze řešit připojením do USB portu v počítači, ale použít lze i klidně nějaký pomalejší nabíjecí adaptér k mobilu. Po zapojení 3,5 mm jack kabelu a napájecího kabelu se můžete vrhnout do poslechu hudby nebo hraní her. Není třeba vůbec nic nastavovat a reproduktory jsou funkční ihned po připojení. Není zapotřebí stahovat žádné ovladače či aplikaci. Jen RGB si můžete přizpůsobit k obrazu svému.

A jak reproduktory vlastně hrají? Za cenu pod 1000 Kč nemůžete očekávat nějakou prémiovou kvalitu. Zkrátka se jedná o malé reproduktory pro nenáročné. Jelikož se však jedná o kabelové reproduktory, mají vyšší kvalitu než ty bezdrátové v této cenové kategorii. Vzhledem k ceně hrají překvapivě slušně a já je často využíval i pro sledování filmů na notebooků. Výrazné basy očekávat nelze, ale zvuk je na danou cenovou kategorii vyvážen dobře a uslyšíte potřebnou akci nejen ve hrách, ale i při sledování filmů na notebooku.

  • Maximální výkon měničů: 12 W
  • Frekvenční odezva: 20 – 20 000 Hz

 

Závěr – za tisícovku fajn reproduktory

Trust GXT 611 WEZZ jsou malé reproduktory pro méně náročné uživatele, co nechtějí nebo nepotřebují utrácet za dražší modely. Divím se, že za necelou tisícovku uživatel získá tak dobrý zvuk a dobře zpracována není jen konstrukce samotných reproduktorů, ale i puk s ovládáním hlasitosti a RGB. Tyto ovladače jsou často totiž slabinou levných reproduktorů, ale to neplatí o tomto modelu.

Pokud hledáte dostupné drátové reproduktory ke svému počítači, tak mohu Trust GXT 611 WEZZ doporučit. Samozřejmě je možné 3,5 mm jack kabel připojit nejen k počítačům, ale i stále k některým mobilům, tabletům či jiným zařízením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*