RECENZE: Tesla Smart Window and Door – chytrý senzor na zabezpečení dveří nebo oken

Tesla od Witty na náš trh konečně uvedla také chytré senzory, a to včetně senzoru na dveře i okna. Ten je malý, ale spolehlivě upozorní, že vám někdo otevřel dveře či okno. Svůj domov tedy budete mít pod kontrolou, i když jste v práci nebo na dovolené. Senzor Tesla Smart Window and Door (TSL-SEN-DOOR) bylo v době psaní této recenze možné pořídit třeba na za krásnou cenu 349 Kč s DPH.

 

 

 

Vzhled a umístění na dveře

Na samotném senzoru není nic moc zajímavého. Jedná se vlastně o dvě části, kdy jednu umístíte na dveře a druhou část na futra od dveří. Při jejich rozpojení dojde k záznamu, který se vám pošle notifikací (upozorněním) na mobil či tablet. V tom je to celé kouzlo.

Narazit však můžete na to, že s vašimi dveřmi nebude senzor úplně kompatibilní, protože dveře jsou vyvýšené nad futrem dveří. Stačí však doma prohledat šuplíky a najít něco, čím jednu část senzoru vyvýšit. Já jsem v rychlosti na futra nalepil malý kousek polystyrénu, na kterém je jedna část senzoru. Není to úplně elegantní řešení, ale senzor funguje výborně. Jistě přijdete na lepší nápady. 😀

 

 

 

Uvedení senzoru do provozu

Při rozbalení senzoru tedy stačí ze zadní strany trochu silou vyškubnout papír, který zajišťuje, aby baterie nebyla připojena a nedocházelo tak k vybíjení senzoru, když bude ležet na skladě nějakého z obchodů. Poté je senzor již funkční a stačí jej skrze Tesla Smart ZigBee Hub připojit. Ano, je nutné mít připojené ještě již zmíněný ZigBee Hub, aby senzor bylo možné používat. Pak už je samotné připojení senzoru skrze ZigBee centrální jednotku nesmírně jednoduché. Režim pro připojení se ZigBee vyvoláte dlouhým stisknutím tlačítka na senzoru, dokud nezačne modrá dioda rychle blikat.

Centrální jednotka Tesla Smart ZigBee hub

 

 

 

Mobilní aplikace a upozornění, že někdo otevřel dveře/okno

Pokud si chcete zabezpečit svůj dům nebo byt, tak senzor od Tesly nesmí na vašich dveřích či oknech chybět. Dveře stačí jen otevřít a vy okamžitě dostanete notifikaci (upozornění) do mobilní aplikace Tesla Smart. Ihned tedy víte, že se něco děje a můžete se např. podívat domů skrze chytré bezpečnostní kamery Tesla nebo zavolat sousedovi, aby vše zkontrolovat.

Samotný senzor komunikuje skrze protokol ZigBee a snadno jej propojíte skrze již zmíněnou centrální jednotku a aplikací Tesla Smart. Aplikace je celá v češtině/slovenštině, takže její ovládání zvládne opravdu každý bez velkých znalostí. Je skvělé, že aplikace je dostupná zdarma pro mobily a tablety se systémy Android, iOS a iPadOS. V jedné aplikaci pak máte k dispozici veškeré své chytré produkty Tesla ve vaší domácnosti.

 

 

 

Závěr – výborný senzor za krásné peníze

Chytrý senzor Tesla Smart Window and Door je sice opravdu malý, ale šikovně ochrání vaši domácnost. I na dovolené nebo v práci víte, že někdo do vašeho domu/bytu vnikl a můžete začít jednat. Senzoru vlastně mohu vytknout jen to, že u některých dveří si budete muset vyhrát s jeho umístěním, aby správně fungoval. Výrobce by mohl přijít tedy i se senzorem, kde by jedna jeho část byla silnější a člověk by jej mohl jen během pár vteřin přilepit. Nic víc senzoru vytknout nelze a rozhodně jej mohu doporučit.

1 komentář

  1. Umí sensor a app automatizaci třeba s Tesla smart sirénou?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*