Recenze mobil pouzdra FIXED BIKEE BAG na kola a koloběžky

Výrobce FIXED rozšiřuje své portfolio a mezi novými produkty můžete najít nové lokátory, držáky na mobil a tablet, ale také produkty na kola nebo koloběžky. Mezi nimi je Tag Reglector, Bikee Plus a já na test tentokrát obdržel univerzální pouzdro FIXED BIKEE BAG. Není křiklavé, nabízí úložný prostor pro peněženku nebo třeba brýle a samostatnou kapsu pro chytrý telefon. Díky použité fólii chránící displej je možné mobil také ovládat.

Uchycení pouzdra

FIXED BIKEE BAG je výrobcem určený především pro běžná nebo elektrická kola. Já však během léta velice často jezdím na elektrických koloběžkách, proto jsem se pouzdro rozhodl umístit právě na koloběžku. Musel jsem tedy vymyslet, jak poutka a plastovou základnu přiloženou v balení přichytit na koloběžku. Možnosti jsou dvě, a to přímo na tyč pod řídítky, kde drží skvěle, ale přijdete tak o možnost vidět displej mobilu a ovládat ho. Já se rozhodl ho umístit na střed řídítek koloběžky LAMAX eLander SA50. Drží jak přibitý a stačila k tomu dvě poutka.

Poutka a šroubky najdete po vybalení v malém sáčku, který se nachází přímo v pouzdře. Poutka plastovou základnou stačí provléknout, přichytit na kolo nebo koloběžku a pomocí přiložených šroubků dotáhnout. Dle mého názoru se jedná o ideální řešení a zvládne to naprosto každý. Nechybí dobře znázorněný návod v češtině a imbusový klíč.

Nechcete si pouzdra uchytit na řídítka nebo rám kola? Pouzdro můžete zavěsit třeba na karabinu některé z části koloběžky, kola nebo třeba na batoh. Na horní části se totiž nachází očko právě pro případné alternativní přichycení.

Design a zpracování pouzdra

Design celého pouzdra se mi vážně líbí, protože není nijak křiklavý. Působí bytelným dojmem a domnívám se, že ani během pádu z kola nebo koloběžky nehrozí poškození mobilu. Výrobce uvádí, že provedení je z tvrzené skořepiny. Spodní část pouzdra je pevná, a to se týká plastu nad displejem mobilu. Ten se stará o případnou ochranu právě třeba během pádu a přímému slunečnímu svitu.

Po stranách najdeme logo výrobce, již zmíněné očko a dvojici zipů. Řekl bych, že i zpracování zipů je kvalitní a neměl jsem pocit, že by časem mělo dojít k jejich poškození. Všimnout si můžete také voděodolné úpravy, kterou můžete znát třeba z batohů. O svůj mobil, peněženku či něco jiného v pouzdře se tedy nemusíte bát, když vás zrovna po cestě zastihne déšť.

Na kole nebo elektrické koloběžce se vám může hodit rozsvícený displej mobilu s nějakou aplikací. Nabízí se možnost třeba používat navigaci nebo oblíbenou hudební aplikaci. Samozřejmě nikoho nenabádám k používání sluchátek na kole či koloběžce, ale jsou sluchátka, která jsou i pro tyto účely vhodná. Výrobce na tyto potřeby lidí myslel, proto do pouzdra přidal samostatnou kapsu pro mobily s úhlopříčky displejů 5,5-6,8palcovými displeji. Na displeji tedy budete mít průhlednou fólii a mobil uvnitř drží suchý zip. Pouzdro jsem testoval s mobilem Xiaomi 14 Ultra a krytem FIXED Slim AntiUV. Nejedná se o malý mobil a v pouzdře seděl skvěle. S ovládáním displeje jsem neměl žádné problémy, jak můžete vidět ve videu níže.

Při testování jsem pouzdro během své jízdy rozhodně nešetřil a na koloběžce jsem jezdil nejčastěji mezi 33 – 38 km/h. Nejezdil jsem jen na hezké silnici, ale také výrazně horších polních cestách. Pouzdro i s mobilem a dalšími předměty drželo na řídítkách jako přibité, suchý zip držící mobil nijak nepovolil, a to samé mohu říct o poutkách s plastovou základnou. Výrobce systém uchycení zvládl výborně a pokud budete např. před obchodem, můžete pouzdro snadno odepnout a vzít si ho s sebou s celým obsahem.

Závěr – stojí za to?

FIXED BIKEE BAG se v době psaní této recenze prodával v oficiálním e-shopu Obchod.Fixed.zone 799 Kč s DPH. Zakoupit ho lze i v jiných známých e-shopech. Myslím si, že za těch pár stovek rozhodně stojí. Výrobci se povedlo kvalitní konstrukční zpracování a možnost používat mobil na cestách se mi líbí. Displej reagoval svižně a myslím si, že je kompatibilní s jakýmkoliv novějším mobilem.

A co pouzdru od FIXED vytknout? Vlastně asi není co.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*