RECENZE: LINQ byELEMENTS 3in1 hub se 100W USB-C, 4K HDMI a USB-A

V loňském roce kolega psal recenze produktů Njord byELEMENTS. Jedná se o luxusnější produkty pro iPhony a další jablečná zařízení. Stejný výrobce na našem trhu již prodává také produkty LINQ byELEMENTS zahrnující různé huby k počítačům s Windows, macOS a Linux, ale fungují i s mobily a tablety s Androidem. Dále nabízí i pěkné pletené kabely.

Na test jsem obdržel takový spíše základní USB-C hub, který výrobce značí názvem: LINQ byELEMENTS 3in1 USB-C HDMI Adapter. Některé e-shopy jej také nabízí pod značením: LQ48000 nebo jen jako LINQ 3v1. Tento hub slibuje kvalitní zpracování, podporu různých zařízení bez ohledu na operační systém, možnost využívat hub i rychlé nabíjení skrze USB-C, rychlý konektor USB-A a také možnost využívat HDMI s rozlišením 4K.

Zdroj: LINQ byELEMENTS

 

Ostudu na pracovník stole neudělá

I na našem trhu najdeme poměrně velké množství USB-C hubů, ale bohužel výrobci některých levných hubů nejspíš záměrně neuvádějí nějaké podrobné specifikace o konektorech. Jejich zpracování je také plastové a takové „prostě levné“. LINQ byELEMENTS produkty na to jdou trochu jinak a snaží se nabídnout kvalitní zpracování a design, za který se na stole v kanceláři nebudete stydět. Vlastně na to jdou stejně, jako v případě již zmíněných produktů Njord byELEMENTS pro Apple zařízení.

Huby od LINQ byELEMENTS ocení uživatelé milující hliníkové produkty. Výrobce se také chlubí, že na výrobu všech hubů použil recyklovaný hliník a snaží se tak snížit dopad na životní prostředí. Jelikož jsem na test obdržel jen základní hub, tak nějaké větší rozměry očekávat nelze. Je malý a bez problémů jej můžete přenášet v botu, ale i klidně v kapsách. Jeho celkové rozměry dle výrobce činí: 6,6 x 2,8 x 1,0 cm a váží pouhých 26,5 gramů.

Hliníkovou konstrukci příslušenství mám rád a líbí se mi jednoduchý, přitom moderní design hubu. Všechny hrany hubu jsou precizně broušeny a žádná část neškrábe do ruky. Svou konstrukcí a také barevným odstínem se hub může skvěle hodit k Apple MacBookům, Huawei MateBookům a jiným podobným hliníkovým ultrabookům. Hliníková je také část s USB-C pro připojení do zařízení. Další velkou pochvalu si výrobce odnáší za zpracování krátkého kabelu z hubu. Ten v ruce působí kvalitním dojmem a nemám pocit, že by se měl nějak ukroutit či jinak poškodit. Hliníková je také část s USB-C pro připojení do zařízení.

 

Co LINQ 3in1 vlastně nabízí?

I na našem trhu se prodává LINQ hubů několik a narazit můžete na větší huby s různými konektory a čtečkami karet, a dokonce i s podporou 8K rozlišení na HDMI. Mnou testovaný hub nabízí USB-C konektor pro připojení nabíječky, ale i dalšího příslušenství. Chválím výrobce za nasazení podpory Thunderbolt 4 v USB-C. Během mého testování mi nabíjení i připojení dalších zařízení skrze tento konektor fungovalo výborně s notebooky a mobily: Huawei MateBook, Dell, HP, mobily Xiaomi i Nokia. Podporován je nabíjecí protokol Power Delivery s maximálním výkonem 100 W, což je slušný výkon, který levné huby nenabízí. Hlavně použitý protokol si dnes rozumí s drtivou většinou zařízení bez ohledu na operační systém.

Používat pro různé příslušenství můžete i ještě běžný USB-A 3.2 Gen 1 (5 Gbps). Ten lze používat klidně i pro rychlejší přenos souborů na disk nebo z externích disků do počítače, používat lze i různé dokovací stanice, tiskárny a využití je mnoho. Pak je tu i klasické velké HDMI, díky kterému můžete připojit svůj notebook k monitoru nebo televizoru. Podporuje maximální rozlišení 4K s 60 Hz. To mi také fungovalo skvěle na zařízeních s Windows 11 i různými Linux distribucemi. Na hubu je také bílá dioda značící, že je hub skutečně připojený a připraven k použití.

 

Závěr recenze a cena hubu

LINQ byELEMENTS huby se mi moc líbí. Jedná se zkrátka o kvalitní a hezké produkty, které mají co nabídnout pro uživatelé různých zařízení. U mnou testovaného hubu je skvělé, že si rozumí se všemi zařízeními bez ohledu na systém. Zkoušel jsem ho připojit i k mobilům a tabletům se systémem Android, kde bez problémů fungovalo nabíjení skrze USB-C i čtení USB-A flash disků nebo používání bezdrátové myši. Potěší pak i rychlost nabíjení o výkonu 100 W a široce podporované protokoly Power Delivery nebo Thunderbolt 4.

Na našem trhu je mnou testovaný hub LINQ byELEMENTS 3in1 USB-C HDMI Adapter v prodeji snad ve všech větších e-shopech např. Datart, Smarty nebo Alza za cenu v rozmezí 990 – 1 109 Kč s DPH. Osobně si myslím, že cena je vzhledem k tomu, co hub nabízí rozumná.

Když to tedy shrnu, tak během mého testování jsem byl s hubem velice spokojený a nenarazil jsem na žádný problém. Doufám, že výrobce na náš trh bude uvádět v budoucnu i další produkty. Hub tedy mohu doporučit všem, který hledají kvalitní hub ke svému zařízení bez ohledu na výrobce nebo systém. Jestli však potřebujete vyšší 8K rozlišení u HDMI, více konektorů či čtečky paměťových karet, můžete se podívat na lépe vybavené huby od tohoto výrobce. Přehlednou nabídku má např. již zmíněný obchod Smarty, a to na tomto odkaze. Podívat se můžete ale i na oficiální stránky výrobce Linqconnects.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*