RECENZE: Hama 42W – nabíjecí adaptér s USB-A/USB-C a Power Delivery/Quick Charge 3

Německý výrobce Hama je na našem trhu znám již několik let. Na známých e-shopech prodává také kvalitní nabíjecí adaptéry, které jsou v dnešní době potřeba. Někteří výrobci mobilních telefonů totiž již začínají z prodejních balení mobilů nabíječky odstraňovat. Podíval jsem se na nabíjecí adaptér Hama s maximálním výkonem 42 W a možností nabíjet dvě zařízení současně. V době psaní recenze se nabíjecí adaptér prodával v rozmezí 385 – 439 Kč s DPH.

 

 

 

Vzhled a zpracování

V prodejním balení se nachází pouze nabíjecí adaptér a nabíjecí kabel v krabičce nenajdete. Na našem trhu je adaptér k dispozici jen v bílém provedení, ale kdo zrovna u nabíjecího adaptéru řeší barvu, že? Zpracování adaptéru je příkladné a použité plasty jsou opravdu pevné. Na bílém provedení také nejsou moc vidět malé škrábance.

Samotný adaptér není nejmenší, ale ani největší. Vlastně se jedná o takovou střední velikost, která se vejde snad do každé prodlužovacího kabelu s dalšími nabíječkami. Na adaptéru najdeme jeden USB-A a druhý USB-C konektor. Přítomna je i modrá dioda značící, že je v adaptéru proud. Nechybí ani všechny popisky popisující výkon adaptéru.

 

 

 

 

Nabíjecí výkon a podporované technologie

Na e-shopech si můžete všimnout pyšnícího výkonu až 42 W. To je celkem dost, ale je dobré zdůraznit, že celých 42 W nelze používat jen u jednoho konektoru. To znamená, že výkon je rozdělen 30 W do USB-C a zbylých 12 W do klasického velkého USB-A. Nabíjet lze i dvě zařízení současně, a to je rozhodně fajn. Do USB-C jsem během testování připojil mobil, který jsem chtěl nabít rychleji, zatímco do USB-A jsem připojil powerbanku nebo mobil, co nebudu v nejbližší době potřebovat a 12 W výkon nabíjení bude stačit. Adaptér se také nějak šíleně nepřehřívá.

Před zakoupením každého adaptéru je dobré si i nejdříve zjistit, jakou nabíjecí technologii váš mobil používá. Tento adaptér od Hama používá v USB-C konektoru technologii Qualcomm Quick Charge 2.0 a 3.0 a v klasickém USB-A pak Power Delivery. Adaptér je tedy kompatibilní s opravdu velkým množství mobilních telefonů s Androidem, ale rozumět si bude i s jablečnými produkty. Skvěle mi fungovalo i nabíjení herní konzole Nintendo Switch Lite a hodinek od Xiaomi.

Hama také udává, že adaptér je vybaven všemi potřebnými ochranami, aby nedošlo k poškození nabíjecího adaptéru ani vašich zařízení. Čip uvnitř také automaticky rozpoznává, jaké zařízení připojíte a podle toho mu zprostředkuje maximální možný nabíjecí výkon.

 

 

 

Závěr – mohl mít 33 W, ale zas ta cena je fakt nízká

Nabíjecí adaptér Hama 42 W se výrobci vážně povedl. Potěší, že velikost je tak akorát a možnost nabíjet dvě zařízení současně. V době psaní recenze se prodával na CZC.cz za krásnou cenu 385 Kč s DPH, ale lze si jej pořídit na e-shopu přímo od výrobce za 439 Kč s DPH. Za ty peníze si myslím, že je opravdu super a kvalitní.

Asi jedinou nevýhodu vidím v tom, že USB-C konektor má nabíjecí výkon 30 W. To je za ty peníze dost, ale dnešní mobily nejčastěji podporují 33 W výkon. Ano, je to drobnost, ale těch pár minut v nabíjení znát je.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*