Recenze: FIXED Armor Premium – téměř od kraje ke krajům

V poslední době jsme se zde věnovali zejména ochranným sklům od PanzerGlass, která plní svou roli více než dostatečně. Za prémiovou cenu zákazník obdrží také prémiové sklo, a právě PanzerGlass podle mě spojení prémiové sklo naplňuje. Poslední dobou na trh s dražšími skly vstupují i další výrobci. Někteří úspěšně a někteří zase méně. Já jsem dostal možnost podívat se na prémiová skla od české značky Fixed. Samozřejmě se o výrobu skel nestará žádný ze zdejších sklářských podniků, takže vám na iPhone nevyfoukne sklíčko frajer z Moseru. To ale neznamená, že i tak nemůže FIXED Armor Premium překvapit.

Obsah balení – staří známí přátelé

Balení je minimalistické a příliš se v porovnání s PanzerGlass neliší. Černá krabička je štíhlá a už na první pohled je jasné, že bude obsahovat hlavně nutné proprietky, tedy sklo a nějaký ten vercajk pro instalaci. Zde si dovolím vsuvku – PanzerGlass nějakou dobu kráčí cestou recyklovaných obalů, zde se už na omak tolik na přírodu nehledělo. Naštěstí uvnitř už to není plastová diskotéka a odpadu tedy nebude tolik. V balení se nachází samotné sklo přichycené na pevnou plastovou podložku, rámeček pro snadnou instalaci skla, alkoholem napuštěný ubrousek, hadřík a pár nálepek pro eliminaci posledních smítek prachu na displeji.

Lepení bez námahy a překvapivě skvělé sklo

Postup je téměř identický, jako u většiny skel. Stačí nasadit rámeček pro usnadnění instalace, očistit displej alkoholem, setřít suchým hadříkem, a kdyby zde náhodou byl nějaký ten prach, protože ten je všude, stačí ho eliminovat nálepkou. Nacvaknout rámeček dokáže každý, kdo prošel dětským testem vkládáním dřevěných koleček a čtverečků do průřezů a žádné další psychotesty nevyžaduje. Sklo sejmete z plastové podložky – doporučuji držet jej lepící stranou směrem dolů. Pokud se ptáte proč, tak protože gravitace. Ačkoliv se prach snadno rozvíří všemi směry, stále padá hlavně dolů. Pak už jej stačí přiložit na displej, vše zapadne jako zadek na hrnec a je v podstatě hotovo. Dost mě překvapilo, že jsem nebyl nucen vytlačovat žádné bubliny. Lepící vrstva se po displeji rozjela jako mor ve Florencii podle Boccaciova Dekameronu a bubliny se nekonaly. Pak už stačí sejmout jen rámeček a – fanfára – sklo je ochráněno.

Fixed propaguje sklo jako extra odolné, až o 30 % pružnější, s několikanásobně delší životností, s 2,5D zaoblením, s celoplošným lepením a taky s antifingerprint úpravou. To vše v porovnání s běžnými skly. Ještě mi ukažte, že na něm na slunci udělám vejce (odpočívej v pokoji Horste)… A jaké je samotné sklo doopravdy?

Až překvapivě skvělé! Jako první mě překvapilo, jak daleko sahá ke krajům, troufnu si říct, že je to zatím nejvíc, co jsem měl možnost testovat. Kryt, minimálně ten originální od Apple, si stále pohodlně nasadíte. Po čase se u hran samozřejmě drží prach, případně nepořádek z kapes. Ale to se děje v každém případě. Tyto nečistoty můžete vidět i na fotce, nicméně sklo mám na svém iPhone 15 Pro Max přes měsíc a nečistot se mezi krytem a sklem udržuje opravdu minimum s tím, co jsem zažíval s jinými skly. Ve Fixed mi snad odpustí mé otálení s recenzí, ale přeci jen jsem si řekl, že nalepit sklo, dva dny se na něj koukat a potom hned nabouchat recenzi, že je vše super, to by nebylo ono. Měsíc, ten už mi dal dostatek zkušeností produkt chválit. Skvělá je totiž viditelnost na displej, která se snad vůbec nezměnila. Za každých podmínek je vidět na displej skvěle. I po měsíci prst klouže po skle, jako bych tam žádné ani neměl. A pro mě nejvíce fascinující vlastnost? Eliminace otisků prstů. Jasně, když budete ťapkat prstíky po displeji po řízečku od maminky nebo babičky, něco tam zanecháte. V běžném používání je ovšem otisků prstů podstatně méně než na samotném displeji bez skla. Při zastrčení do kapsy a vytažení ven probíhá nějaká forma samočištění. Protože sklo je opět bez otisků. Telefony mi příliš z ruky nepadají, ale občas se přihodí, že i ta hlídaná hračka obdrží pěkný flákanec. Přihodilo se to i mně. Telefon i sklo jsou v pořádku. Samozřejmě, nemuselo by se telefonu stát nic i bez skla. Ale proč to pokoušet.

Závěr a cena

Co více napsat ke sklu, když se dobře lepí, neruší při používání, a ještě prakticky ničí otisky prstů po své ploše? Snad jen, že svou roli vždy hraje i cena. Ani tohle sklo nehodlá konkurovat sklům z e-shopů z nejmenované země, která ráda sbírá data a sleduje občany největším počtem kamer na světě. A pokud vás neděsí zprávy bezpečnostních expertů, tak si z toho Temu za kilčo to sklo kupte. FIXED Armor Premium vyjde pro iPhone 15 Pro Max na 699 Kč a pořídit jej můžete klidně rovnou v oficiálním obchodě Fixed. Skla jsou dostupná i pro starší modely iPhonů a vybrané modely značky Samsung. Na první pohled nejde o nízkou částku, ale bavíme se o telefonu, který stojí bezmála čtyřicet tisíc. Vyplatí se šetřit zrovna na skle, které jej má co nejdéle chránit? Nemyslím si. Obzvlášť, když ten příplatek nabízí hned několik příjemných benefitů, které jsem zmínil výše.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*