RECENZE: Realme Buds Air 2 Neo – nejlepší sluchátka do 1000 Kč?

Čínský výrobce Realme je znám tím, že v mobilních telefonech nabízí příznivý poměr cena/výkon a konkurence to má často těžké. To samé se snaží nabídnout i u bezdrátových sluchátek a dobrým příkladem jsou sluchátka Realme Buds Air 2 Neo, která budu popisovat v této recenzi. Sluchátka jsou zajímavá tím, že nabízí vzhledem k ceně kvalitní zvuk, potlačení okolního hluku, nadprůměrnou výdrž na jedno nabití a také ovládání gesty. To vše za krásnou cenu 999 Kč s DPH.

 

Co najdu v balení?

Od prodejního balení sluchátek za tyto peníze opravdu nelze očekávat zázraky. Nic podstatného však nechybí. V malé žluté krabičce tedy najdete sluchátka, nabíjecí krabičku a také různé velikosti špuntů. Dále je k dispozici krátký nabíjecí USB-C kabel a různé návody.

 

 

 

Design, zpracování a gesta

Od designu sluchátek za tyto peníze jsem opravdu neměl velká očekávání, ale byl jsem mile překvapen. Sluchátka se vešla do opravdu malé nabíjecí krabičky. Ta se vejde do každé kapsy společně s mobilem. Uvnitř krabičky je pak místo pro každé sluchátko a také tlačítko pro vyvolání párování. Jedinou nevýhodou sluchátek je ta, že krabička se snadno poškrábe, ale to je bohužel problém většiny krabiček od dostupných sluchátek.

Vůbec špatně nevypadají ani samotná sluchátka, která jsou krásně lehoučká a v uších sedí skvěle. Měnit si můžete i špunty sluchátek dle potřeby, takže sednou asi každému. Během mého testování mi nevypadávala ani při běhu. Každé sluchátko má také certifikaci zvýšené odolnosti IPX5, takže by měla vydržet pot.

Na každém sluchátku se nachází modrá plocha, která je dostatečně velká a slouží pro ovládání sluchátek. V mobilní aplikaci si pak můžete nastavit, co mají sluchátka dělat třeba po poklepání. V mém případě jsem si tak nastavil pozastavení/spuštění hudby poklepáním. Je rozhodně fajn, že gesta si můžete nastavit na každé sluchátko zvlášť, což konkurence často nenabízí.

 

 

 

Zvuk, hovory a potlačení hluku

V každém sluchátku se ukrývá 10 mm měnič. Ten na danou cenovou kategorii odvádí velice slušný výkon. Od této cenové kategorie pochopitelně nemůžete očekávat zvuk pro audiofila, ale za tyto peníze si myslím, že sluchátka nabízí kvalitní zvuk. Důraz byl kladek na basy, ale ty nejsou nijak přehnané, takže nezastíní středy a výšky. Jistě spokojeni budete i s maximální hlasitostí sluchátek.

Zdroj: Realme

To, co jsem od sluchátek opravdu neočekával je poměrně široké nastavení. V mobilní aplikaci si totiž můžete přehledně nastavit ještě větší zesílení hlasitosti a také různé efekty. Nabízí se zvýraznění basů, dynamický či jasný zvuk. Za tyto režimy musím výrobce moc pochválit. Zapomenout nesmím ani na herní režim, kdy dojde k lepší synchronizaci zvuku s videem. To doporučuji mít zapnuté i během sledování videí. Vlastně se synchronizací zvuku a videa jsem neměl problém vůbec, což se v této cenové kategorii moc často nevidí, takže jsem byl velice mile překvapen.

Dalším příjemným bonusem, který jsem od takových sluchátek nečekal je potlačení okolního hluku. To můžete opět zapnout v mobilní aplikaci, kde je k dispozici také propustnost, aby bylo slyšet okolí. Tyto funkce zapnete pohodlně na jedno klepnutí na displeji. Potlačení okolního hluku není tak kvalitní, jako u mnohem dražší konkurence, ale opět je nutné se podívat na cenu sluchátek. Potlačení znát po zapnutí rozhodně je a třeba v hromadné dopravě jej oceníte. Každopádně výrobce za potlačení hluku musím pochválit.

 

 

 

Výdrž baterie a nabíjení

Výrobce se ve svých propagačních materiálech chlubí až neuvěřitelnou 28hodinovou výdrží na jedno nabití. Každé sluchátko by dle výrobce na jedno nabití mělo tedy vydržet rovných pět hodin. Pochopitelně výdrž se odvíjí podle toho, jak hlasitě budete hudbu poslouchat a jestli máte aktivní potlačení hluku. V mém případě, když jsem sluchátka používal při práci na počítači, kdy jsem na pozadí poslouchal hudbu a videa na sníženou hlasitost mi sluchátka vydržela na jedno nabití 6 hodin a 10 minut. S potlačením okolního hluku a zvýšení hlasitosti pak 4 hodiny. Výrobce tedy nelhal a s nabíjecí krabičkou je skutečně možné vydržet 28 hodin na jedno nabití.

  • Akumulátor v každém sluchátku: 40 mAh
  • Akumulátor v nabíjecí krabičce: 400 mAh

Výdrž na jedno nabití tedy mohu jen pochválit a spokojeni jistě budete i s nabíjením. Nabíjecí krabička totiž již nabízí nový oboustranný nabíjecí konektor USB-C a výrobce také láká na rychlé nabíjení. Když vybitá sluchátka vložíte do krabičky nabíjet na deset minut, získáte celé tři hodiny poslechu hudby.

 

 

 

Párování sluchátek a mobilní aplikace

I některá opravdu hodně drahá sluchátka mají často problematické párování, ale to není případ Realme. Po vybalení sluchátek z prodejního balení jsem nabíjecí krabičku otevřel a byl jsem mile překvapen tím, že jsem během chvilky měl upozornění na mém mobilu Realme GT 5G, zda náhodou nechci sluchátka spárovat. Pro spárování sluchátek s iPhonem a počítačem je zapotřebí ponechat sluchátka v nabíjecí krabičky, dlouze stisknout tlačítko uvnitř krabičky a poté budou sluchátka viditelná všem zařízením. Párování je tedy velice jednoduché a příkladné.

Tak a podívejme se na mobilní aplikaci, kterou je pro všechna zařízení Realme aplikace Realme Link. Tu si můžete bezplatně stáhnout pro mobily a tablety se systémem Android i jablíčkové iOS. Přidání sluchátek do aplikace je velice jednoduché a doporučuji to udělat hned, co sluchátka poprvé zapnete a spárujete s mobilem/tabletem. Je totiž dobré zkontrolovat, zda sluchátka mají aktuální firmware. V mém případě jsem obdržel aktualizaci hned, co jsem sluchátka vložil do aplikace.

Je rozhodně fajn, že celá mobilní aplikace Realme Link je v češtině a ovládat ji zvládne i méně zdatný uživatel. Můžete v ní vidět stav nabití krabičky a sluchátek, nastavit potlačení hluku, zvukové efekty, herní režim i nastavit gesta dotykových ploch sluchátek. Nic podstatného tedy nechybí.

 

 

 

Závěr – nejlepší sluchátka za tisícovku?

Že jsem sluchátka v recenzi až moc vychvaloval? No, je tomu tak, protože se opravdu povedla. Pochopitelně za tisícovku nemůžete očekávat kvalitu drahých sluchátek, ale méně náročný uživatel bude jistě spokojený jak se zvukem, tak i opravdu dlouhou výdrží na jedno nabití. Příjemně překvapila i mobilní aplikace, kde se nachází nastavení všech režimů a efektů. Potěší také rychlé a jednoduché párování s jakýmkoliv Bluetooth zařízením.

A co sluchátkům vytknu? Ono jim vlastně není moc co vytknout, tedy až na povrch nabíjecí krabičky, který se poměrně snadno poškrábe. Pokud tedy jste nenáročný uživatel a hledáte dostupná sluchátka, tak Realme Buds Air 2 Neo mohu doporučit.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*