Na test dorazila novinka Realme 8i. Jaké jsou první dojmy?

Na test mi dorazil nový model Realme 8i. Jedná se o mobil, který bude zapadat do nižší střední třídy, přesto nabídne slušný výkon s 6 GB RAM, akumulátor s kapacitou 5000 mAh a 120 Hz displej. Nechybí ani hlavní 50 Mpx fotoaparát. Zbylé dva fotoaparáty jsou pak spíše jen do počtu.

Hned po rozbalení tradičně zaujalo, že výrobce do krabičky přiložil ochranný silikonový kryt a 18W nabíjecí adaptér. Mobil se však snaží zaujmout také svým designem a v mnou testovaném barevném provedení je mobil opravdu krásný. I když je plastový, tak působí opravdu kvalitním dojmem. Výborně se také drží v ruce, díky zaobleným bokům zadního krytu.

Na čelní straně mobilu se nachází 6,6palcový displej. Jelikož se bude jednat o dostupný mobil v nižší střední třídě, tak nemůžete očekávat OLED panel. Výrobce tedy sáhl po IPS panelu, ale ten je opravdu vydařený a nabízí 120 Hz obnovovací frekvenci. Pochválit musím také rychlou čtečku otisků prstů na boku mobilu.

A jak je na tom výkon? O ten se stará procesor MediaTek Helio G96 a 6 GB RAM. Pochvalu si pak výrobce odnáší také za 128 GB interní úložiště. Níže najdete výsledky benchmarků. Výkonu má mobil tedy dostatek pro všechny běžné aplikace, ale i hry PUBG Mobile či Call of Duty: Mobile. Na Fortnite však musíte zapomenout, protože procesor není ze strany vývojářů hry podporován.

Více se dozvíte později v chystané podrobné recenzi. 😉

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*