NordLocker je cloudová služba se šifrováním a sídlem v Panamě

NordLocker je zavedená cloudová služba pro zálohování vašich drahocenných dat. Za celou službou stojí tvůrci populární VPN služby NordVPN. Společnost sdílí v Panamě, takže nepodlého žádným legislativám EU, USA, Číny nebo Ruska. Služba tedy o vás nemusí shromažďovat citlivé informace a vydávat je orgánům jiných zemí. Svá důležitá data tedy máte k dispozici na všech svých zařízeních, což je v dnešní době důležité.

 

Proč používat právě NordLocker?

Jak jsem již zmiňoval, tak společnost stojící za touto službou o vás nemusí ukládat žádné citlivé informace a ve svých podmínkách tvrdí, že žádná data o vás nepředává. Údajně jsou všechny soubory také zašifrované a přístup k nim nemají ani samotní provozovatelé. To je právě velká výhoda, protože v případě jiných služeb z EU nebo USA takové soukromí nikdy mít nebudete. Nevýhoda služby je pak ta, že své soubory nemůžete pomocí odkazu sdílet.

Aplikace NordLocker pro Windows

Služba myslela i na to, že své aplikace budete chtít zabezpečit nějakým biometrickým prvkem. Na mobilu se tedy lze přihlásit otiskem prstu nebo obličejem a na počítači platí to samé. Tedy za předpokladu, že máte počítač se čtečkou otisků prstů nebo pokročilejší kamerou. Aplikace jsou dostupné pro počítače s Windows a MacOS. Pro mobily a tablety je dostupná aplikace zatím jen pro Android, ale podle tvůrců se již brzy dostane i na jablečné iOS.

Přihlášení otiskem prstu do Windows verze aplikace
Mobilní aplikace pro Android

 

 

Jaká úložiště nabízí a kolik stojí?

Služba NordLocker je dostupná pro méně náročné i opravdu náročné uživatele. Vyzkoušet si ji můžete i zcela zdarma, ale omezeni budete na 3 GB prostor pro vaše soubory. V mobilní aplikaci si můžete všimnout také balíčků se 100 GB prostorem za 55 Kč/měsíc nebo 550 Kč/rok a většího úložiště s kapacitou 500 GB za 220 Kč/měsíc nebo 1000 Kč/rok. Na stránkách službu si však můžete všimnout i opravdu obřího 2 TB úložiště pro ty nejnáročnější.

Ceny v mobilní aplikaci
Ceny na stránkách služby

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*