Jak po čisté instalaci Windows 10 obejít přihlašování do Microsoft účtu?

Microsoft je každým novým buildem systému Windows 10 otravnější. Snaží se uživatele přinutit používat internetový prohlížeč Microsoft Edge, což je logické, ale neskutečně otravné. Nejotravnější je však „nutnost“ přihlásit se do Microsoft účtu, a to hned při prvotním startu Windows 10…

Každý však nechce používat Store s aplikacemi, kde beztak žádná použitelná aplikace není. Nechci provádět žádné automatické zálohy celého počítače do OneDrive a využívat další cloudové služby od Microsoftu. Není pak přihlašování k nějakému účtu od Microsoftu zcela zbytečné?

 

Jak tedy žádost k přihlášení do Microsoft účtu obejít?

Postup níže byl vytvořen ve verzi systému Windows 10 Build 1909.

 • Při prvotním startu Windows 10 se zobrazí nabídka se seznamem dostupných Wi-Fi sítí. Vlevo dole se menším písmem nachází možnost „Nemám internet“, na kterou klikněte v případě, že opravdu nechcete přihlašování do Microsoft účtu.

 

 • Microsoft si však nedá pokoj a snaží se uživatele „ukecat“ dalším oknem, které opět obejdete kliknutím vlevo dole na „Pokračovat s omezenou instalací

 

 • Nyní zadejte své jméno či přezdívku, pod kterou se budete do systému přihlašovat
 • Zadejte heslo k přihlašování do systému. Pokud žádné nechcete, tak tuto možnost vynechte a klikněte jen na tlačítko „Další“

 

 • Systém se úspěšně nastartuje a můžete se přihlásit k Wi-Fi
 • Během okamžiku se však zobrazí okno, že je třeba něco dokončit… Ano, opět se jedná o pokus donutit uživatele se přihlásit
 • Zobrazí se okno, kde budete lákáni na služby Microsoftu. Vlevo dole se nachází tlačítko „Prozatím přeskočit“
 • To je vše! Systém Windows 10 můžete tak využívat bez nutnosti být přihlášeni do Microsoft účtu

Můžeme jen doufat, že obejít přihlášení bude možné i po nových aktualizacích. Takové nucení k přihlášení se mi opravdu hnusí.

19 komentář

 1. Děkuji za návod. Je to překlep? „…nechcete přihlašování kdo Microsoft účtu.“

  1. Ano, jednalo se o překlep – opraveno. Moc děkuji za upozornění. 🙂

 2. Instalace MSO bez účtu Microsoft

  Díky za návod. Ještě dotaz. Když následně budu chtít instalovat MSO, k tomuto je již účet NS nutný? Jde mi o co nejlepší prodej staršího NTB, na kterém chci nabídnout plnou vybavenost SW (což zvýší cenu prodeje….).

  1. Adolf Pupík

   Office by měl jít aktivovat i bez MS účtu. Tedy alespoň klasický Office.

 3. Dnes už to nefunguje.

  Dnes už mi to nefunguje. Zkoušel jsem 3 instalační média na NB DELL Latitude E5570 vč. verze 1909 a vlevo dole žádná možnost pro offline instalaci ani u jedné nebyla. Ti dacani z Microsoftu jsou zkurvi! Nezbývá mi asi než dát W7 a upgrade…

  1. Adolf Pupík

   Zrovna včera jsem instaloval Windows 10 Home na jeden z mých notebooků, a bez problémů jsem obešel přihlášení k Microsoft účtu.

  2. Stačí se při instalaci odpojit od internetu.

 4. 23.09.2020 instalace DELL , kde jsou ještě 1909 a přihlášení jde přeskočit, jen je NUTNÉ nikdy nepotvrdit, že máte internet nebo mít ntb na kabelu !! Když už jednou kliknete, že máte internet ani po restartu se toho nejde zbavit !! Pozor na to

 5. Už to nefunguje

  Problém dneska je že bez přihlášení to omezí funkce pouze na na Mrdosoftí produkty a bez něj vám to nedovolí nainstalovat ani Chrome. To už je na stížnost na antimonopolní úřad.

  1. Chrome a jiné appky stačí stahovat mimo Store. Já Store ve Windows vůbec nepoužívám.

   1. ZMRDOSOFTI!!!

    stahoval jsem přímo z googlu a stejně to nejede, proc kurva na používání toho jejich zkurvenýho produktu musím vytvářet účet včetně jména datumu narození a telefonního čísla.

    1. Účet si vytvářet nemusíš. Při instalaci Windows stačí odpojit internet a postupovat dle návodu. Ani do Officu 2013 a 2019 jsem svůj účet nezadával a normálně jej používám.

    2. neni pravda, stahnout a nainstalovat si muzes odkudkoli, cokoli. ja se do nbku prihlasuju lokalnim userem a ms store mi normalne jede..

 6. ZMRDOSOFTI!!!

  Adolf Pupík:
  včera dneska jsem to dělal na novým notebooku! Při odpojeným internetu tě to sice nechá naběhnout okna, ale nenainstaluješ ani chrome ani antivirák!!! Hlásí ti to že dokud se nepřihlásíš a nestáhneš si nějakej bazmek z jejich storu tak jsi v chráněném režimu a nemůžeš nic co Mrdosoft neprověřil instalovat.
  A při založení nového účtu kromě jména a datumu narození natvrdo chtěj telefon pro poslání ověřovacího kodu, jinak neproběhne registrace.
  Prostě zmrdi.

 7. Jak odstranit osobní data a nastavení?

  Existuje způsob, jak jednoduše vyčistit notebook před vrácením zaměstnavateli od osobních dat a nastavení?

  1. Obnovení do továrního nastavení

 8. Jak přihlášení do Microsoft účtu obejít?

  Ahoj.

  Řeším přeskočení přihlášení k účtu Microsoft při každém startu.
  Zde jsem se dočetl, že to lze snad řešit během instalace Win10. Jenže já už je nainstalované mám.
  Znáte způsob i pro výše popsaný stav?

  Díky

 9. Stačí zadat platný e-mail a potom zadat několikrát špatné heslo. Po čase se zobrazí možnost přeskočit tento krok a můžete vytvořit lokální účet.

 10. Já mám zas jiný problém, neměl jsem možnost, po továrním nastavení, kliknout na později, musel jsem zadat pin, každé vypnutí ntb, musím zadávat pin, otravné a nikdo se jim o to neprosíl, dá se to někde deaktivovat? Jediné co jsem našel, bylo změna pin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*