Windows 10 Home/Pro – ISO ke stažení v CZ/SK

Máte na svém počítači problémy se systémem a potřebujete udělat čistou instalaci? V takovém případě je dobré zálohovat veškerá data, udělat formátování pevného disku (SSD či HDD) a Windows 10 nainstalovat znovu. Co ale když nemáte instalační USB disk či DVD?

 

Pokud nemáte instalační médium, tak si Windows 10 musíte stáhnout a vytvořit jej. Níže naleznete odkazy na ISO soubory všech verzí systému Windows 10 v CZ/SK jazykových mutací. Jedná se o ISO soubory přímo od Microsoftu.

Po úspěšné instalaci je třeba připojit systém k internetu a provést aktivaci. Pokud systém instalujete do daného počítače prvně, tak budete vyzváni k zadání aktivačního klíče Product Key. Pokud již byl Windows 10 na daném počítači v minulosti instalován a řádně aktivován, tak se aktivuje sám během běžného používání. Nezapomeňte také stáhnout všechny dostupné aktualizace, aby si Windows stáhl všechny potřebné ovladače.

 

Jak vytvořit instalační médium?

Pokud jste nezkušený, tak čistou instalaci systému rozhodně nedoporučuji provádět. Pokud se ale opravdu chcete do této akce pustit, tak instalační USB médium lze vytvořit bezplatným programem Rufus.

Máte v počítači DVD mechaniku a po ruce prázdné DVD? Vložte jej do mechaniky, na stažený ISO soubor s Windows 10 klikněte pravým tlačítkem myši a následně klikněte na „Vypálit bitovou kopii disku“.

 

ISO soubory níže obsahují všechny verze systému Windows 10. Během instalace budete dotázáni, kterou z verzí chcete do daného počítače nainstalovat.

 

Kde si mohu ISO systému Windows 10 stáhnout?

>>Mohlo by se vám také líbit:

3 komentář

  1. Píšete: Níže naleznete odkazy na ISO soubory všech verzí systému Windows 10 v CZ/SK …
    Ale ať koukám, jak zírám, žádný odkaz nevidím. Jen jakési video, které je soukromé…

    1. V článku máte odkaz na oficiální web Microsoftu, kde je možné Windows 10 zdarma a legálně stáhnout.

  2. pod odkazom na microsoft uz nie je mozne v tento moment ISO stiahnut, nie je tam volba tak ako u win11

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*