Nelze přesunout MKV soubor na USB flash disk?

Pokud stahujete filmy, tak můžete narazit na video soubory MKV (Mastroska). Jsou sice objemnější než rozšířenější AVI, ale kvalita obrazu je u takového videa v ideálním případě na úplně jiné úrovni. Potřebujete si ale film z disku počítače přesunout na USB disk? To může být často problematické.

Problém je v souborovém systému FAT32. Ten se v dnešní době nachází asi už jen u USB flash disků a paměťových karet. Klasické externí disky se nachází v NTFS. Pokud se problém vyskytuje i u NTFS disku, tak zkontrolujte atributy a zkuste restartovat počítač s vyjmutým diskem.

Kde je problém, už víte, ale jaké je řešení? No, buď přesunete film na NTFS disk, který máte po ruce, nebo svůj flash disk/paměťovou kartu převedete na NTFS. To je velice snadné, ale nejdříve si ZÁLOHUJTE VEŠKERÁ DATA Z DISKU. Bude nutné provést formátování, takže se vše na disku VYMAŽE.

 

Jak převést FAT32 na NTFS?

Postupů je samozřejmě více, ale níže rozeberu snadný postup, který se obejde bez příkazového řádku. Postup využívám již léta a využil jsem jej na nespočet usb disků.

  • Připojte flash disk do USB
  • Přejděte do Tento počítač a na flash disk klikněte pravým tlačítkem myši
  • Klikněte na „Naformátovat…“ a v kolonce „Systém souborů“ vyberte NTFS
  • Nyní klikněte na tlačítko „Spustit“ a vyčkejte, než se disk naformátuje
  • To je vše 😉

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*