Vyhledávač Bing prošel příjemnými změnami. Ocenit je mohou i Češi

Google se ve vyhledávání snažilo konkurovat už poměrně dost vyhledávačů, ale stále je jedničkou. Roky se mu snaží konkurovat i Microsoft se svým vyhledávačem Bing.com. Nějaký velký úspěch však nemá, i když někteří uživatelé jej používají. Na našem trhu má Bing horší výsledky, ale v USA bylo vyhledávání srovnatelné s Googlem. Microsoft to s Bingem ale nevzdává a stále na něm pracuje a zavádí novinky. Většinou se však jednalo o drobné novinky, ale spuštěna již byla nová verze, a ta zavádí příjemné kosmetické změny, údajně lepší výsledky nejen díky použití umělé inteligence a funkce pro snadné cestování.

Microsoft se chlubí především funkcí Bing Chat, která využívá populární algoritmy ChatGPT 3.5 od společnosti OpenAI. Bingu se tedy můžete na něco dotázat a během chvilky dostanete různé odpovědi a návrhy. Díky tomu by měl uživatel dostat lepší výsledky ve vyhledávání. Tato funkce je momentálně dostupná jen některým uživatelům a ve vyhledávači Bing se můžete přihlásit na čekací listinu pod svým Microsoft účtem. Po registraci obdržíte e-mail a budete také upozorněni, až služba Bing Chat bude pro vás dostupná.

Jsem rád, že to však nezůstalo jen u funkce Bing Chat využívající AI. Už když navštívíte hlavní stránku Bingu, tak vidět můžete jeho upravené prostředí. To dle mého názoru vypadá moderně a hned ve spodní části můžete vidět pruh s novinkami z různých českých webů. Vlastně jsem si všiml, že Microsoft vylepšil poměrně dost funkcí pro českého uživatele. V sekci „Nákupy“ již je konečně relevantní vyhledávání zboží z českých e-shopů, sekce „Zprávy“ umí najít zprávy např. po zadání „Ukrajina“ z různých zpravodajských webů v ČR, vyhledávat lze lety, hotely, různé destinace nebo třeba zapůjčení vozidel i s českou měnou. Hezké jsou i fotky různých destinací a prohlížení 360° snímků přímo v Bingu. Líbí se mi i vylepšené náhledy obsahu některých článků. Ty můžete vidět třeba v přiloženém videu níže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*