Aplikace sociální sítě Pixelfed vychází v nové verzi a má svůj web

Pixelfed je decentralizovaná sociální síť, která se snaží být alternativou k Instagramu. Také tedy umožňuje sdílení a prohlížení fotek nebo videí, ale neobsahuje reklamy a díky decentralizaci si můžete vybrat instanci (server) dle vlastního uvážení. Servery nemají žádné pochybné podmínky a sledující prvky, jako je tomu právě u Instagramu.

Pixelfed je tedy open-source projekt a svou instanci si může spustit každý dobrovolník. Díky svobodě si můžete i vybrat aplikaci, jakou budete chtít používat. Již se pracuje i na oficiální aplikaci, a ta se v mnoha ohledech podobá Instagramu. Je dostupná pro platformy Android a iOS, ale zatím jen v testovací beta verzi. V případě Androidu je instalace nesmírně jednoduchá a stačí si stáhnout, spustit a nainstalovat APK soubor aplikace.

Včera vyšla očekávaná aktualizace Pixelfed v14, která opravuje známé chyby a přináší další nové funkce. Některé se opět podobají funkcí z Instagramu, což velká část uživatelů oceňuje. Seznam novinek najdete v tomto Mastodon příspěvku.

Nemáte ještě Pixelfed? Doporučuji se registrovat na českou instanci Pixelfed.cz. Oficiální aplikaci Pixelfed pak můžete stáhnout v beta verzi přímo ze stránek vývojářů. Mají totiž novou sekci na webu věnované mobilní aplikaci. Sáhnout však můžete i po jiné aplikaci.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*