Jak fotí mobil Nokia X20 s aplikací od výrobce? (FOTKY)

Nokia X20 na svých zádech nabízí kulatý modul čtyř fotoaparátů, kde se výrobce pyšní nápisem značky Zeiss. Hlavní snímač nabízí maximální rozlišení 64 Mpx se světelností f/1.8. Druhý fotoaparát je ultraširokoúhlý s 5 Mpx rozlišením a světelností f/2.2. Zbylé dva fotoaparáty jsou naprosto zbytečné, protože slouží pro focení makra v nízkém 2 Mpx rozlišení a také hloubku ostrosti.

Jelikož je 64 Mpx rozlišení opravdu vysoké, tak mobil defaultně fotí v optimalizovaném 16 Mpx rozlišení (4640 x 3472 px). Pokud však budete chtít fotit v maximálním rozlišení, tak můžete a stačí jej v aplikaci fotoaparátu jen na dvě klepnutí zvolit. Snímky v 64 Mpx rozlišení jsou však opravdu velké.

A jak jsou na tom výsledné snímky? Velice dobře a nechybí jim věrohodné barevné podání, slušný dynamický rozsah a velké množství detailů. Hlavní snímač podává opravdu slušný výkon a díky vysokému rozlišení je použitelný i 2x digitální zoom. Ultraširokoúhlý fotoaparát za dobrých světelných podmínek také podává slušný výkon, ale rozlišení mohlo být vyšší. 5 Mpx je na dnešní dobu přeci jen málo a vzhledem k ceně bych očekával alespoň 8 Mpx. Za horších světelných podmínek se detaily pochopitelně vytrácí, ale to je příležitost pro noční režim.

Když to tedy shrnu, Nokia opět ukázala, že fotit opravdu umí. Z hlavního snímače mám opravdu dobrý pocit a pořídí hezké snímky za dobrých i horších světelných podmínek. Jen ten ultarširokoúhlý fotoaparát mohl být vážně lepší…

Všechny články o mobilu Nokia X20

2x zoom

Ultraširokoúhlá kamera

2x zoom
Detailní ořez předchozího snímku

2x zoom
Ultraširokoúhlá kamera

2x zoom
Použit portrétní režim
Bez portrétního režimu

Ultraširokoúhlá kamera

2x zoom
Bez nočního režimu
Noční režim
Velmi špatné světlo, použit noční režim
Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*