Nokia Lauta je zrušený prototyp s MeeGo, který se měl světu představit v roce 2011

Mobilní telefony značky Nokia si můžete pořídit i dnes. I na našem trhu jsou k dispozici dotykové mobily s čistým Androidem, ale i tlačítkové mobily pro opravdu nenáročné. Je ale bohužel pravdou, že Nokie se dnes už neprodávají tolik, jako před lety. Pamatujete ještě na dobu, kdy o této finské společnosti věděl úplně každý a byla jedničkou na trhu s mobilními telefony?

Mobily dnes jsou nuda…

Mobily se neustále zlepšují, mají neskutečný výkon, skvělé fotoaparáty bleskové nabíjení atd., ale je pravdou, že po konstrukční stránce začínají být celkem nudné. Celkem mi chybí doba, kdy se každý výrobce snažil odlišit a přinést originální design. Je smutné, že dnes se mobily často odlišují jen tím, jak vypadá jejich modul zadních fotoaparátů…

 

Nokií se systémem MeeGo mělo být více

Miluji, když se po letech ukáže vždy nějaké prototyp Nokie, který byl zrušen a nebyl tedy nikdy světu oficiálně představen. Tentokrát se na internetu objevila nádherná Nokia Lauta (RM-742), která nás vrátí v čase do roku 2011. Tehdy se Nokia snažila přinést nový operační systém, ten měl nahradit rozšířený Symbian.

Nokia nakonec představila model Nokia N9 a přijít měl i model Nokia N950, ten se však do prodeje nedostal. Model Nokia N9 již neměl Symbian, ale novější systém MeeGo 1.2. Mobil přinesl polykarbonátovou konstrukci s různými barvami. Vlastně totožný design bylo možné viděl v roce 2012 u mobilů Nokia Lumia 800 a Lumia 900 s Windows Phone 7.5.

Únik prototypu Nokia Lauta nám ukazuje jen to, že Nokia měla rozpracováno více modelů s platformou MeeGo. Bohužel všichni moc dobře víme, jak to celé dopadlo. Nokia N9 byl prvním a zároveň posledním mobilem s tímto systémem. Nokia vsadila na platformu Windows Phone od Microsoftu, což byla fatální chyba…

 

Tak toto je zrušená Nokia Lauta

Únik nám ukázal, že po Nokii N9 měla přijít Nokia Lauta, která na předchozí model svým designem navazovala a měla být představena hned ve Q4 v roce 2011. Je vážně škoda, že tento model se na trh nakonec nedostal, protože vypadá vážně moc hezky, má dotykový displej i hardwarovou klávesnici. Mobil měl být opět k dispozici ve více barvách.

Zdroje: MyNokiaBlog.com
Zdroje: MyNokiaBlog.com
Zdroje: MyNokiaBlog.com
Zdroje: MyNokiaBlog.com
Zdroje: MyNokiaBlog.com
Zdroje: MyNokiaBlog.com
Zdroje: MyNokiaBlog.com
Zdroje: NokiaMob.net
Zdroje: NokiaMob.net
Zdroje: NokiaMob.net
Zdroje: NokiaMob.net

Zdroje: Nokiamob.net, MyNokiaBlog.com

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*