Opravy Nokia G22 – dostupné díly, odborné návody a iFixit sety

Finská společnost HMD Global představila nový dostupný mobil Nokia G22. Ten míří na nenáročné uživatele a láká tím, že si jej můžete opravit sami. Konstrukce mobilu byla totiž navržena tak, aby bylo rozebrání mobilu snadné a nebylo nutné mít nějaké speciální nástroje. Výrobce navíc slíbil, že originální díly budou dostupné všem celých 5 let.

Výrobce mobilů Nokia navázal spolupráci se známou společností iFixit, která již publikovala odborné návody pro snadnou výměnu dílů mobilu Nokia G22. Návody jsou detailní a najdete v nich i potřebné fotografie a případná upozornění, na co si dát pozor. Díly již jsou také na stránkách iFixit, ale v době psaní článku se čekalo na jejich naskladnění. Objednat lze samostatný díl, ale i díl s potřebnou iFixit sadou pro opravu.

 

Co je možné vlastně vyměnit?

Rozumná je i cena dílů udávána v Eurech. Dle dostupných dílů na stránkách je možné snadno vyměnit akumulátor (baterii), celý displej, zadní plastový kryt a nabíjecí konektor USB-C. Řekl bych, že k dispozici jsou tedy ty nejdůležitější díly, které lidi vlastním zaviněním často rozbíjí.

Zdroj: iFixit.com

 

Kde návody a originální díly najdu?

E-shop iFixit doručuje zboží do ČR. Všechny návody jsou napsány v jednoduché angličtině. Pokud angličtinu neumíte, doporučuji využít překladač DeepL. Ten překládá mnohonásobně lépe, než jiné známější překladače.

Zdroje: iFixit, Instagram

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*