Nokia 9 PureView – Bude to královna fotomobilů? Podívejte se, jak fotí

Finská společnost HMD Global na veletrhu MWC 2019 ukázala nový vlajkový model Nokia 9 PureView, který zaujal pěti fotoaparáty na zádech. Všechny čočky pochází z dílny Zeiss a disponují rozlišením 12 Mpx a všechny disponují světelností objektivu f/1.8.

 

Výrobce se pravděpodobně snaží dostat na špičku nejlepších fotomobilů, jak tomu bylo před lety s řadou Nokia Lumia. Dvě čočky jsou barevné a zbytek je monochromatický (nebarevný). Výrobce slibuje ostřejší snímky a díky pěti čočkám údajně lze zachytit až 10 krát více světla. Snímky je možné ukládat také na surových formátů, což pokročilejší fotografové ocení.

Bude Nokia 9 PureView královnou fotomobilů a sesadí Huawei Mate 20 Pro či Samsung Galaxy S10+ z žebříčku DxO Mark? Podle prvních dojmů některých zahraničních testerů je to dost možné a někteří dokonce tvrdí, že Nokia 9 PureView fotí lépe než zmíněné dva modely od konkurence. Těžko říci, ale níže si můžete prohlédnout několik snímků pořízených právě novou Nokií. Některé jsou nafocené v Praze.

  • Více specifikací mobilu Nokia 9 PureView v samostatném článku
  • Všechny snímky v článku jsou ve formátu JPG. V surovém formátu .tif jsou dostupné na Google Drive.

 

Zdroje: TZ

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*