Nokia 210 je tlačítkovým mobilem pro nenáročné

HMD Global hned začátkem roku představilo zajímavé mobilní telefony značky Nokia s čistým systémem Android 9.0 Pie. Výrobce však neopovrhuje nad klasickými tlačítkovými telefony, které někteří zákazníci stále chtějí. Na MWC 2019 byla dnes představena nová Nokia 210 s tlačítky.

 

Nokia 210 je novým přírůstkem do rodiny tlačítkových modelů. Nejedná se však o žádné oživení legendární klasiky, jak tomu bylo u populárních modelů Nokia 8110 (2018) a Nokia 3310 (2017). Jedná se o obyčejný tlačítkový mobil, který bude stát pár korun a nabídne jen základní funkce.

Výrobce se však chlubí konstrukcí s polykarbonátovým krytem a dlouhou výdrží na jedno nabití. Pro nabíjení poslouží klasický nabíjecí konektor MicroUSB a pod zadním vyjímatelným krytem se nachází akumulátor s kapacitou 1020 mAh. Mobil by na jedno nabití měl v pohotovostním režimu vydržet 20 dní.

Mobil disponuje také internetovým prohlížečem Opera Mini a podívat se můžete i na internetové stránky, ale s rychlým LTE nepočítejte. Dále nechybí ani populární hra Snake (Had), FM rádio, kalkulačka, klasický hudební přehrávač a Store pro stahování klasických aplikací. V mobilu se však nenachází operační systém KaiOS, jak je tomu u novodobé Nokie 8110 (2018), ale klasický systém Series 30+ od Nokie.

 

Zdroje: TZ, Nokia.cz

Sleduj na Instagramu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*