Nintendo zbrojí proti emulátoru Suyu. Zatím neúspěšně

Nintendu se již povedlo ukončit vývoj populárních emulátorů Yuzu, Citra a Skyline. Objevují se ale nové projekty a do jejich vývoje se zapojuje stále více šikovných vývojářů. Ne každému se postoj společnosti Nintendo totiž líbí a do vývoje se někteří zapojují jen z principu. Už teď tedy lze testovat různé emulátory nejen Switch her.

Poslední týdny je velice populární nástupce Yuzu, a to Suyu. Vychází z původního zdrojového kódu ukončeného Yuzu, ale nadále vylepšuje emulaci a bude dostávat nové funkce. Všem asi bylo jasné, že Nintendo nenechá vývoj nového emulátoru jen tak a jeho vývoj již důkladně sleduje. Již docházelo k pravidelnému mazání odkazů ke stažení buildů pro Android a Windows ze služeb MediaFire a pár dalších, ale tentokrát došlo i ke smazání celého Gitlab účtu projektu. Gitlab odkazuje na DMCA.

Screenshot oznámení na Discordu přesdíleno na Telegram

Osobně si myslím, že celý takový boj nemá naprosto žádný smysl. Už teď se v komunitě mluví o tom, že publikován bude nástroj, který by uměl ze zdrojového kódu vygenerovat build k instalaci. Gitlab a ostatní služby pak nemohou s takovým přístupem vývojářů nic udělat a ani projekt odstranit, protože přeci publikují jen zdrojový kód. Tento přístup totiž dlouho používá projekt YouTube ReVanced. Dalším řešením je možnost zdrojové kódy nebo buildy k instalaci nahrávat jinam, a to třeba na Telegram nebo Torrent. Řešení se najde vždy.

Zdroj: Telegram

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*