Nefunguje starší tiskárna v nových Windows? Zkuste Linux!

V době Windows 8 a nyní Windows 10 se objevuje problém u ovladačů starších tiskáren. Některé staré tiskárny mají podporu ovladačů pro staré Windows Vista, ale na Windows 7 je bylo možné nainstalovat. U Windows 8 a Windows 10 jsou s instalací velké problémy …

printer-angry

Jsem majitelem starší laserové tiskárny HP, kterou ve Windows 8 bylo možné používat, ale instalace ovladačů byla příšerná a trvala i nějakou tu hodinu, než se podařilo tiskárnu rozchodit. U Windows 10 si tiskárna v žádném případě neškrtne a Windows ani neví o jaké zařízení se jedná. Instalaci ovladačů ani nespustíte a po třech hodinách nářků jsem to vzdal.

Nedávno jsem mou starou tiskárnu ale zkoušel u Linuxové distribuce Ubuntu a byl jsem velmi mile překvapen. Celá instalace trvala pouhé tři vteřiny. Vlastně jsem ani nemusel vůbec nic instalovat, ale pouze připojit tiskárnu do USB a vše fungovalo. Svou tiskárnu mohu díky Ubuntu vesele používat a nemusím kupovat novou.

Pokud tedy nechcete kupovat tiskárnu novou a starší vám stále hezky funguje, tak nemusíte. Stačí vytáhnout nějaký starší počítač či notebook ze skříně, nainstalovat do něj Ubuntu a můžete vesele tisknout. Na jednom počítači můžete používat Windows 10 pro programy a Ubuntu mít třeba pouze na používání tiskárny. 😉 Ubuntu stáhnete zdarma na Ubuntu.com.

>>Mohlo by se vám také líbit:

2 komentář

  1. Tak já to měl naopak. Měl jsem na netbooku Ubuntu 14 a připojím tiskárnu Samsung a nic. Připojím tiskárnu Canon a nic. Připojím foťák Nikon a opět nic. Na všechno to chtělo program a i ten nefungoval. Ubuntu šel!!
    W10 RS2 připojím Samsung, Canon, Nikon vše funguje jak má.

    1. Adolf Pupík (Admin)

      Je to tím, že jsi měl starou verzi Ubuntu. Já na Ubuntu 16.04 LTS zkoušel HP a Canon. U HP stačilo jen připojit a vše fungovalo. U Canon jsem musel připojit, restartovat počítač (nechat tiskárnu zapojenou v USB) a už vše fungovalo. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*