Ovládejte svůj mobil pomocí tahacích gest po stranách displeje (Android)

Největší výhodou operačního systému Android je jeho svoboda a možnost si prostředí nastavit a přizpůsobit podle sebe. V Obchodu Play se nachází hromada různých aplikací, které umožňují ovládání mobilu zpříjemnit pomocí gest. Mnou nejoblíbenější gesto je zamknutí a probuzení displeje poklepáním, ale co když chcete tahem prstu spouštět aplikace, vytvářet screenshoty a provádět jiné akce?

Nastavení gest

 

Na takové účely slouží povedená aplikace Full Screen Gestures od vývojáře Agooday (Obchodu Play). Některým uživatelům může vadit absence češtiny, ale její ovládání je snadné. Aplikace umožňují využívání gest na bocích displeje. Funguje to tak, že např. tahem prstu zleva doprava spustím hru Pokémon Go či jinou libovolnou funkci. Některé funkce však lze využít pouze na mobilech s novým systémem Android 9.0 Pie, jako je např. vytváření screenshotu tahem.

 

 

 

 

Aplikaci jsem testoval na mobilech ASUS ZenFone Max Pro M2, ZenFone Max M2, Nokia 7.1 a HTC U12+. Všude fungovala velice dobře a někteří uživatelé její funkce ocení. Intenzitu tahu si lze měnit dle potřeby. Pokud však máte LED diodku i nad displejem (případ zmíněných ASUSů), tak nedoporučuji využívat zapínání svítilny tahem, protože se rozzáří čelní i zadní LED dioda. Je to pak velice nepříjemné na oči. 😀

Udělit oprávnění po prvním spuštění

Jelikož gesta zasahují do funkčnosti prostředí operačního systému, tak hned po spuštění aplikace budete požádáni o patřičná povolení. Udělení povolení potrvá jen pár vteřin, jak jsem vyznačil na snímcích obrazovky níže.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*