Zabezpečení notebooku – jak najít odcizený notebook a vyfotit zloděje?

U mobilních telefonů dlouhá léta se nachází funkce pro nalezení, prozvonění či smazání ztraceného/odcizeného mobilu. Jak je to ale u počítačů? Tam nalezení odcizeného notebooku není tak jednoduché, protože u počítače je možné snadno naformátovat disk a nenachází se v něm ve většině případech SIM karta připojená k internetu.

Pokud si však chcete svůj notebook lépe zabezpečit, tak může pomocí různých aplikací. Dobrou funkci Anti-Threft nabízí třeba slovenský antivirus ESET. Ten zloděje či nálezce umí vyfotit webkamerou, udělat screenshot obrazovky, zaznamenat IP adresu a najít polohu zařízení.

 

Aplikaci ESET si stačí stáhnout z oficiálních stránek (odkaz), nainstalovat a následně spustit. V ESETu přejděte do „Nástroje“ a nastavte si funkci Anti-Threft.

Co dělat v případě ztráty notebooky? Pokud máte funkci správně aktivovanou a zloděj či nálezce se musí připojí k Wi-Fi síti. Stačí tedy přejít na web anti-theft.eset.com, přihlásit se ke svému účtu a kliknout na tlačítko „Moje zařízení je ztracené“.

Má smysl si aplikaci instalovat? Rozhodně s aplikací nic nezkazíte a může vám zachránit notebook za několik tisíc. Nemůžete se na to však spolehnout na 100%, protože zloděj či nálezce se musí přihlásit k Wi-Fi síti, aby bylo možné nějaká lokalizační data z notebooku dostat. Pokud však nejste ochotni platit za licenci, tak na aplikaci úplně zapomeňte. Není totiž zdarma.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*