Mobily Google Pixel v ČR konečně dostávají 5G. Budou u nás oficiálně?

Mobily Google Pixel oficiálně na našem trhu bohužel nejsou. Zakoupit si je sice můžete i na našem trhu, ale za vyšší cenu. Objednat je lze však i třeba od našich sousedů z Německa, kde jsou oficiálně. Už vloni se mi doneslo, že Google na našem trhu jedná s distributory, aby mohl oficiálně prodávat své mobily a případně i další zařízení. Nic však nebylo oficiálně potvrzeno a žádný hardware od Googlu se u nás prozatím oficiálně neprodává.

Objevila se však přeci jen naděje, že mobily Google Pixel budou i na našem trhu oficiálně. Už pár měsíců uživatelé začínají hlásit, že jejich Google Pixel 6/7 a dokonce i někteří čtenáří starších modelů u nás hlásí připojení do sítě 5G. Mobilní operátoři do svých 5G sítí totiž nechtějí pouštět mobily, které na našem trhu nejsou oficiálně, a to se netýká jen Google Pixel, ale i různých modelů od Xiaomi, Vivo, Oppo a dalších, které se u nás oficiálně neprodávají.

Proč je 5G tak důležité? Pokud bydlíte např. v Praze a nikam jinam nejezdíte, je vám 5G asi jedno. Já osobně bych si mobil bez 5G nekoupil, protože naši operátoři touto sítí pokrývají i malé vesnice, kde nikdy nebylo 3G a LTE tam bylo jen často o rychlostech 2 Mbit/s. S 5G v těchto lokalitách mám často 20-120 Mbit/s, což je velký skok. Nové 5G sítě jsou tedy mimo velká města často záchranou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*