Léto s HTC U Ultra #3 – Systémové vychytávky a bonusové aplikace

Celé léto používám phablet HTC U Ultra, který má stále co nabídnout. Mam tu možnost stále ještě testovat tento povedený kousek. V sérii článků „Léto s HTC U Ultra“ jsou již dva články, které dle návštěvnosti mají úspěch a v tomto třetím článku se tedy podívejme na operační systém a jeho vychytávky.

HTC U Ultra má předinstalovaný operační systém Android 7.0 Nugát a v nové 600 MB aktualizaci obdržel nové bezpečnostní záplaty. Výrobce se aktualizacím věnuje a po nové aktualizaci jsem zaznamenal rychlejší snímání čtečky otisků prstů, již zmíněné bezpečnostní záplaty a rychlejší spouštění aplikací. Začátkem příštího roku se uživatelé tohoto modelu dočkají také nového systému Android 8 Oreo.

 

Obrazovka BlikFeed:

Mezi velmi užitečné vychytávky systému musím zmínit povedenou obrazovku BlikFeed. Ta se nachází úplně vlevo vedle úvodních obrazovek. Jedná se o informativní obrazovku, která nabízí nejnovější články a zprávy ze zvolených webů. K dispozici jsou např. články z novinky.cz či iDnes.cz a další. Není tedy nutné spouštět internetový prohlížeč či jinou aplikaci pro získání zpráv, ale vše se elegantně nachází na této obrazovce.

 

Pokud vás článek zaujal, tak je možné jej rozklepnout a přečíst v příjemném prostředí. Příjemná je také změna velikosti písma, kterou ocení spousta uživatelů. Obrazovka si bere informace z aplikace News Republic, která dříve patřila společnosti HTC. Aplikaci si sice můžete stáhnout i do mobilů jiných značek v Obchodu Play, ale nenabízí tak povedenou obrazovku vedle úvodních obrazovek. Lze si nastavit sice widgety, ale ty nefungují tak dobře jak obrazovka u HTC.

 

Videoeditor ZOE:

Jak již název napovídá, tak se jedná o aplikaci pro vytváření/editaci jednoduchých videí. Hned po spuštění této aplikace klepnete na plusko vpravo dole, vyberete fotky, které chcete do videa vložit a poté klepnete na tlačítko“ok“. Poté si můžete vybrat motiv s filtrem, aby mělo video nějaký ten efekt.

 

Do videa lze také vložit hudební doprovod, který aplikace nabízí či vložit hudbu z vlastní galerie. Vytvořené video se uloží do galerie v HD rozlišení (720p) a lze jej rychle sdílet na YouTube či sociální sítě. Pokud v galerii již máte natočené video, které chcete „vylepšit“ filtrem, tak to je také možné.

 

 

RAW vylepšení a úprava fotek:

Snad každý moderní smartphone nabízí jednoduchou úpravu fotek. To samé umí HTC U Ultra v galerii fotek. Hned pod fotkou lze klepnout na ikonku úprav a do fotky vložit jeden z nabízených filtrů, otáčet fotku či ji ořezat. Lze také dodatečně upravit světelnost fotky, její barvy a také ostrost. To může i nevydařenou fotku dost vylepšit.

 

U Ultra ale umí fotit i v surovém formátu RAW. Ten se velmi dobře upravuje ve Photoshopu na PC. V galerii fotek se tedy jedna fotka nachází dvakrát a to ve formátu JPG a také RAW (označení v náhledu fotky vpravo nahoře). Při otevření fotky RAW lze klepnout také na ikonku úprav a mobil nabídne mimo klasického editoru fotek také „RAW vylepšení“. Fotka se automaticky upraví a klepáním na ikonku vlevo dole lze přepínat fotku před a po úpravě.

 

 

HTC Connect:

Tuto funkci moc lidí nezná, ale jedná se o užitečnou funkci, kterou naleznete v nastavení telefonu. Tato funkce umožňuje sdílení fotek, hudby či jiných souborů bezdrátově do televizorů, reproduktorů či jiného zařízení včetně Xboxu. Stačí na to jen tah tří prstů, jak můžete vidět ve videu níže. To umí dnes mnoho mobilů, ale HTC Connect umí bezdrátové sdílení souborů i do Apple produktů a to konkurence moc neumí.

Kompatibilita se tedy týká zařízení s Chromecast, Miracast, reproduktory a TV s DLNA, reproduktory s inteligentní mediální platformu Qualcomm AllPlay, reproduktory do více místností s Blackfire, pochopitelně zařízení s Bluetooth a také Apple TV a sluchátka AirPlay.

 

 

Boost+:

Tato aplikace se stará o optimalizaci operačního systému. Můžete si nastavit optimalizaci aplikací na pozadí tak, aby je aplikace automaticky zavírala a neměla tak spotřebu na baterii. Nabízí tedy možnost úspory baterie a to se může často hodit. Dále nabízí funkci „Chytré vylepšení“, které umí automaticky mazat nepotřebné soubory z aplikací. Lze také uzamknout aplikace jako je např. Messenger, který po spuštění bude vyžadovat otisk prstu. To je velmi důležitý bezpečnostní prvek. Lze také spravovat aplikace a kontrolovat nezvyklé činnosti aplikací. Jedná se tedy o velice důležitou aplikaci, kterou ocení každý uživatel.

 

 

Tuning prostředí:

V menu aplikací se nachází také systémová aplikace Motivy. Ta pochopitelně obsahuje galérii různých motivů, které si můžete zcela zdarma stáhnout a zkrášlit tak celé prostředí. Motivy umí také změnit ikonky. Motivy do této galérie vkládá samo HTC a nebo také komunita nadšenců, která umí tvořit zajímavá prostředí.

 

 

HTC Sense Companion:

HTC ve svém systému nabízí asistenta, který umí nabídnout zajímavé připomenutí. Pokud používáte kalendář, tak díky notifikacím z tohoto asistenta nezmeškáte žádnou schůzku. Umí odhadnout vhodný čas nabíjení, aby se při cestě na schůzku nestalo, že se mobil vybije. Asistent také v notifikaci zobrazí ušlé kroky a vzdálenost za celý den a postupně se toho bude učit ještě více díky aktualizacím. Veškeré notifikace se elegantně zobrazují v sekundárním displeji nad velkým displejem.

Upozornění z asistenta HTC Sense Companion

 

 

Aplikace Fotoaparát:

Tuto aplikaci jsem si moc oblíbil. Vezměme to jen opravdu rychle. To co na aplikaci miluji je manuální režim, který získáte vytažením horního menu po spuštění aplikace. Stačí klepnout na ikonku Pro a už lze vše nastavovat manuálně. Ovládání je velmi příjemné a nastavit si mohu skutečně vše tak, aby fotka byla co nejlepší. Raw soubory se v manuálním režimu také pořizují.

Manuální režim aplikace fotoaparátu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top