Co dělat s hláškou “Váš systém/mobil je poškozen virem” (Android, iOS, W10M)

Můj e-mail je doslova zahlcen dotazy od uživatelů mobilů všech třech platforem a to Android, iOS a dokonce i umírajícího Windows 10 Mobile. Jejich dotaz je stejný a ptají se na hlášku “Váš systém je poškozen virem” či jinou, která se zobrazuje na jejich mobilu. Co dělat po zobrazení této hlášky?

Jedná se skutečně o virus?

Tato hláška na internetu koluje už nějaký ten rok a stále se najdou uživatelé, kteří se jí zaleknou. Nejedná se však o virus a není se tedy čeho bát. Jedná se pouze o vyskakovací okno se stránkou, která má u uživatelů vyvolat strach a dostat z nich peníze. Bohužel dost uživatelů na žádost o odeslání prémiové SMS uposlechla.

Co se stane po odeslání SMS zprávy?

Odesláním SMS zprávy aktivujete prémiovou službu, která u většiny uživatelů týdně účtovala 99 Kč. Hned při prvním odeslání SMS vám je naúčtováno 99 Kč a prémiovou službu musíte následně rychle zrušit. Prémiové SMS je také možné úplně zakázat v samoobsluze mobilního operátora. Pokud službu nezrušíte, tak bude každý týden automaticky strženo 99 Kč. Dále je nutno počítat s tím, že tel. číslo bude následně prodáno dalším společnostem, které jej využijí pro telemarketing. Opravdu nechápu, jak na tento ubohý podvod může vůbec někdo naletět, ale skutečně to na lidi funguje ….

Co tedy dělat?

Jelikož se jedná jen a pouze o podvodnou stránku, tak stačí otevřít internetový prohlížeč a zavřít všechny otevřené záložky. To je vše. 😉

Sleduj na Instagramu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*