Kde má Xiaomi 14 infraport pro ovládání spotřebičů?

Nemůžete najít ovladač k televizoru, klimatizaci či jinému zařízení v domácnosti? Pak vám může pomoci chytrý mobil. Pokud to vaše zařízení umožňuje, můžete ho ovládat mobilní aplikací, ale co když ne? Pak je tu infraport, který ne každý mobil má. Výrobce Xiaomi se však jeho nasazování stále drží a letos se dokonce dočkal výrazného vylepšení.

Xiaomi již dlouhé roky infraport pro ovládání domácích spotřebičů nasazuje na horní části rámu mobilů. Když se ale podíváte na horní část nového mobilu Xiaomi 14, žádnou černou část značící infraport zde nenajdete. Výrobce ho totiž umístil do velkého modulu fotoaparátů, což je dle mého názoru mnohem lepší umístění. Když už dnes máme velké moduly s fotoaparáty, proč takového místa nevyužít, že?

Jak infraport funguje? Celý loňský rok jsem infraport mobilu Xiaomi 13 Pro občas použil na starším televizoru Sony. Je spolehlivý, ale člověk musí na televizor šikovněji namířit. U Xiaomi 14 je infraport výrazně vylepšený a zdá se, že je dokonce i silnější. Nemusím na televizor nijak zvláštně mířit, přesto ovládání funguje skvěle. Taková drobná vylepšení se mi líbí.

A co aplikace pro použití infraportu? Výrobce do mobilu předinstaloval vlastní aplikaci Mi Ovladač, která má příjemné uživatelské prostředí v češtině. Uložit si můžete ovladačů více a podporovaných jich je opravdu mnoho. Infraport nemá žádná omezení výrobcem a můžete si klidně stáhnout další aplikace, kterých je dost. Já třeba využívám imitaci ovladače k již zmíněnému staršímu televizoru Sony, protože originální ovladač mi již přestal fungovat. Dobrá je i starší aplikace TV KILL, která bez nějakého nastavení umí televizor rychle vypnout, ovládat hlasitost a některé modely i zase zapnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*