Jak fotí zadní fotoaparáty mobilu POCO X6 5G?

POCO X6 5G na svých zádech nese trojici vystupujících fotoaparátů. Hlavní má 64 Mpx rozlišení, optickou stabilizaci obrazu (OIS) a světelnost f/1,79. Druhý je dle očekávání širokoúhlý se zorným polem 118°, 8 Mpx rozlišením a světelností f/2,2. Poslední je bohužel spíše do počtu, protože má pouze 2 Mpx rozlišení a slouží pro makro. Kvalitní makro však můžete klidně fotit hlavním fotoaparátem.

Hlavní fotoaparát má vysoké 64 Mpx rozlišení a za dobrých světelných podmínek umí pořídit hezké snímky plné detailů a s přirozenými barvami. Vyfotit umí i hezké makro snímky a v takovém případě doporučuji sáhnout i po digitálním zoomu. Ten funguje tak, že danou scénu ořízne ze snímku hlavního fotoaparátu. Jelikož má vysoké rozlišení, má z čeho ořezávat. Mobil podporuje až 10x digitální zoom, ale ten je již opravdu ztrátový. Použitelný je ale 2x nebo 4x digitální zoom a s dobrou stabilitou a světlem použít lze i 6x zoom.

Za horších světelných podmínek začínají mít snímky digitální šum. Doporučuji používat noční režim, který výrobce zvládl velice dobře a post-processing se postará o vyhlazení digitálního šumu, pozvednutí detailů a prosvětlení. Fotky v noci vypadají na danou cenovou kategorii pěkně. Noční režim můžete používat u hlavního a ultraširokoúhlého fotoaparátu, ale i s 2x digitálním zoomem.

Ultraširokoúhlý fotoaparát má průměrné rozlišení a venku za dobrého světla budete s jeho kvalitami spokojeni. Za horších světelných podmínek se ze snímků vytrácí detaily a na focení ve tmě není vhodný. Fotoaparát je tedy dobrý, ale ne nijak nadprůměrný a řekl bych, že je vlastně čistě průměrný.

Níže se nachází galérie fotek, které jsem mobilem POCO X6 5G za různých podmínek pořídil. Můžete si je rozkliknutím zvětšit a prohlížet pomocí šipek. Pod některými snímky najdete podstatné informace, jakým fotoaparátem a s jakým nastavením jsem je pořídil.

Hlavní fotoaparát za dobrého světla

Makro snímky s hlavním fotoaparátem a digitálním zoomem

Digitální zoom venku

Hlavní fotoaparát, špatné světlo bez použití nočního režimu

Oba fotoaparáty s použitím nočního režimu

Utraširokoúhlý fotoaparáty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*