Jaké je cloudové hraní náročných her na televizorech LG?

Jihokorejská společnost LG na našem trhu 27. 4. 2022 představila nové televizory řad OLED, QNED a NanoCell pro letošní rok 2022. Výrobce se pochopitelně pochlubil svými výbornými obrazovými panely, výkonnými procesory i zvukem. LG se však zaměřil i na stránku softwaru, takže nové televizory nabízí nový operační systém webOS 22, příjemné funkce a zaměřilo se i na hraní her.

Přeci jen je rok 2022 a uživatelé televizorů nekonzumují jen filmy a seriály. Lidé v mém věku v mém okolí dokonce vůbec nesledují televizní kanály (i já jsem ten případ), ale jen konzumují obsah z Netflixu, HBO MAX a dalších služeb. To výrobci televizorů moc dobře ví, proto své systémy přizpůsobují na jiné druhy zábavy.

LG se chlubí tím, že některé jeho televizory mají 120 Hz obnovovací frekvenci obrazu, což oceníte především během hraní her. K televizorům můžete pochopitelně kabelově připojit své milované herní konzole či počítače. V dnešní době však lze hrát pohodlně i v cloudu a televizory LG podporují služby NVIDIA GeForce NOW, Google Stadia a oznámena byla také úzká spolupráce s Microsoftem, takže televizory obdrží i cloudovou herní službu Project xCloud.

 

Já měl tu možnost si na LG televizoru vyzkoušet hrát hry ve službě NVIDIA GeForce NOW s připojeným bezdrátovým gamepadem. S touto službou mám celkem velké zkušenosti a mohu ji rozhodně jen doporučit. Zahrát si v ní totiž můžete poměrně dost podporovaných PC her, které již máte zakoupené ve službách Epic Games Store nebo Steam. Na svém televizoru si můžete zahrát např. Cyberpunk 2077 na plné grafické nastavení. Záleží tedy jen na tom, jak kvalitní internetovém připojení doma máte. Mohu potvrdit, že hraní her je bezproblémové třeba na 30 mbit/s připojení. Záleží však i hodně na stabilitě připojení. Pokud na svém LG televizoru budete chtít hrát hry v cloudu, doporučuji spíše kabelové LAN připojení, které i nové televizory stále podporují.

LG tedy hraní her bere opravdu vážně a v systému webOS 22 najdete třeba Game Dashboard I, kde máte veškeré nastavení her včetně NVIDIA G-SYNC na jednom místě. Představena byla také funkce Game Optimizer I, kde si nároční hráči mohou vybrat herní režim podle žánru hry, kterou zrovna budou hrát. Nastavení televizoru bude tedy přizpůsobeno pro hraní RPG a další herní žánry. Výrobce se také pochlubil novým režimem Dark Room Mode, který se stará o úpravu jasu obrazovky pro lepší zážitek hraní her, když máte v místnosti zhasnuté světlo.

Osobně si myslím, že cloudové hraní je budoucnost, protože ne každý má finance na to si kupovat opravdu nadupaný herní počítač. Občasní hráči herní počítač ani nechtějí a raději si zaplatí pár stovek měsíčně za cloudové služby a mají k dispozici maximální výkon pro ty nejnáročnější hry. Jsem tedy moc rád, že se LG na cloudové hraní opravdu zaměřilo a stále jej vylepšuje.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*