Jak u LAMAX eRacer SC50 zapnout rychlostní režim 60 km/h

Výrobce LAMAX na náš trh uvedl novou elektrickou koloběžku LAMAX eRacer SC50. Ta se snaží zaujmout silným 1 000 W motorem, odpružením předu i vzadu, 4 jízdními režimy a maximální rychlostí 60 km/h. Koloběžka je již k dispozici v oficiálním e-shopu e-mobility.lamax-electronics.com za 29 999 Kč s DPH a u dalších prodejců.

Každá elektrická koloběžka, kolo a další podobné produkty samozřejmě podléhají legislativám EU a ČR. Musí tedy oficiálně poskytovat maximální rychlost 25 km/h. V případě této koloběžky je možné ale omezovač rychlosti vypnout i bez flashování firmwaru koloběžky. Dosáhnete pak až rychlosti 60 km/h. Je to tedy snadné a zvládne to každý.

Nejdříve důležité upozornění

Tento článek nemá za cíl kohokoliv nabádat k porušování legislativ EU/ČR. Pokud postup níže použijete, děláte tak pouze na vlastní zodpovědnost.

Jak omezovač u koloběžky vypnout?

 • Vypnutou koloběžku dlouhým stiskem zapínacího tlačítka zapněte.
 • Stiskněte a držte levou (přední) brzdu a 5x stiskněte zapínací tlačítko. Brzdu musíte stisknout až na doraz, jinak nebude odblokování rychlosti funkční.
 • Na displeji koloběžky by se měl zobrazit nápis SP0. Ten značí, že je omezovač vypnut a můžete dosahovat maximální rychlosti.
 • Maximální rychlost nefunguje? Na displeji se po vypnutí omezovače přepněte na režim SP03. Mezi režimy SP se přepínáte dvojitým rychlým stiskem zapínacího tlačítka.

12 komentář

 1. Mám tuto koloběžku a bohužel maximální rychlost dle návodu a po SP0 koloběžka stále jede max . 25

  1. Něco musíš dělat špatně. Já s tím nemám problém.

  2. Také mi jede Max 25, nejde v aplikaci zvýšit rychlost. Jakou mate aplikaci?

   1. Aplikaci jsem k tomu ještě ani nepoužil. Není k přepnutí na rychlost 60 km/h potřeba. Zkuste koloběžku plně nabít a po nabití v nehybném stavu přepnout na režim bez omezení (SP0) a poté na SP3. Pokud to nepomůže, nechte koloběžku půl hodiny vypnutou a zkuste hned po startu v nehybném stavu zapnout SP0. Občas se mi stalo, že režim bez omezení rychlosti nefungoval, protože jsem koloběžkou v zapnutím stavu hned hýbal. V takovém případě jsem musel koloběžku nechat cca 30 minut vypnutou a zapnout SP0 znovu. Pak už rychlost bez omezeníi fungovala.

    1. Fakt mi to nejde postupují dle výše uvedeného návodu dám SP0 a mám nastavenou rychlost S – nejvyšší a jede max 25.

     1. Adolf Pupík

      V tom případě bych vyzkoušel koloběžku vyresetovat. Pokud by ani to nepomohlo, obrátil bych se na výrobce.

     2. Nejde to. Podle mě to blokuje ta aplikace kde je nastavena rychlost 25 a nejde změnit. RESET nevím jak se dělá, v návodu nic není.
      Podpora je o ničem, řekli mi že mi to nemohou říct protože česká legislativa to zakázala a jen mě odkázala na aplikaci a že si mam návod vygooglit na internetu. Asi začínám litovat že jsem koupil. Stále píská a dře zadní brzda, prý je to v pohodě, ze mam ujet 300Km a když to nepomůže mam reklamovat.

     3. Adolf Pupík

      Ja jsem spokojený. Budu se muset do aplikace podívat. Není nikde v aplikaci reset do továrního nastavení? Případně bych zkusil v aplikaci koloběžku odpárovat od mobilu.

     4. Adolf Pupík

      To s brzdou je běžné a opravdu by měl „problém“ zmizet. Můžete však sílu brzd upravit i imbusem. Co se rychlosti týče, právě do článku bylo přidáno video s postupem k doblokování omezení rychlosti. Snad pomůže. 😉

     5. Adolf Pupík

      Do článku bylo právě přidáno i video s postupem. 😉

 2. Video s návodem je fajn . Já to tak dělal ale stále to jelo jen 25 km/h. Problém jsem vyřešil vrácením koloběžky.

 3. Ondřej Brož

  Dobrý den, přišel někdo na to, proč to nejde? Mrzí mě, že mám stejný problém. Ať přepnu na SP1 či SP0 (jiné číslo se nezobrazí) tak je rychlost stále 25. Je fakt, že jsem koloběžku předtím spároval s aplikací a nikde se nepíše o restartu, ani nejde koloběžku „odspárovat“ protože se s ní nepáruje, jen se k ní lze připojit. Děkuji 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*