Jak obarvit černobílé fotky? Pomohou s tím jednoduché aplikace

Máte moderní či staré černobílé fotografie a chcete je obarvit? Pomoci k tomu mohou různé nástroje. Ty jsou k dispozici jako webové aplikace v internetovém prohlížeči, ale na mobilech a tabletech je lepší sáhnout po mobilních aplikacích.

Pomocí dostupných nástrojů lze moderní černobílé snímky, ale i staré rodinné fotografie obarvit. Pokud máte fyzický snímek, můžete jej skenem či kvalitnějším fotoaparátem zdigitalizovat a vložit do jednoho z nástrojů.

 

Webové aplikace pro počítače

Za vyzkoušení rozhodně stojí Colorize.cc. V porovnání s některými jinými službami je obarvení snímků kvalitní a prostředí aplikace vypadá dobře. Službu můžete používat i zcela zdarma, ale v takovém případě budete muset ve fotkách muset překousnout otravný vodoznak s logem služby a nebudete moci využívat nástroj restaurování pro opravu poničených starých fotek.

 • Zdarma s omezením
 • $9 – obarvení 30 fotek
 • $29 – obarvení a restaurace 450 fotek
 • $99 – obarvení a restaurace 10 000 fotek, API, prioritní podpora v případě problémů, 30% sleva na nástroj pro obarvení černobílých videí

 

 

AI Picture Colorizer je služba od hotpot.ai, která vám fotky obarví i bez vložení otravného vodoznaku. V bezplatné verzi však budete omezování v rychlosti generování obarveného snímku a také v rozlišení. Je ale fajn, že intenzitu obarvení si můžete upravit.

AI Picture Restorer od stejné služby pak slouží pro opravení poškozených starých fotek. Opět tuto službu lze použít zdarma bez vodoznaku, ale narážet budete na stejná omezení, jako v případě služby pro obarvení fotek.

 

 

Mobilní aplikace – vyjde vás nejlevněji

Pro mobilní operační systém Android je dostupná povedená aplikace Colorize It od vývojářů reAImagine. Aplikace je dostupná zdarma ke stažení v Obchodě Play, ale její funkce jsou bez zaplacení omezené. Obarvení snímků je i bez zaplacení kvalitní a jeho intenzitu si pomocí posuvníků můžete snadno přizpůsobovat dle svých potřeb, což třeba webové verze neumí. Překousnout však budete muset vodoznak s logem aplikace, nižší rozlišení a reklamu.

Colorize It umí po zaplacení také poničené fotky restaurovat. Hned po spuštění aplikace si budete moci vybrat, jakou funkci chcete používat. Ovládání aplikace je velice jednoduché a pokud nebudete všechny funkce potřebovat nějak dlouhodobě, odemčení všech funkcí aplikace vás vyjde mnohonásobně levněji, než platit za webové aplikace či aplikace pro počítače. Zaplatit si totiž můžete premium verzi za pouhých 50 Kč a před vypršením splatnosti ji zrušit.

 • Odkaz na aplikaci do Obchodu Play
 • Zdarma s omezením
 • 49,99 Kč za měsíc
 • 269,99 Kč za rok
 • 499,99 Kč doživotně
 • Předplatné lze kdykoliv zrušit v Obchodě Play, kde vpravo nahoře klepnete na ikonu svého profilu/Platby a předplatná/Předplatné

 

 

Obarvené snímky pomocí zmíněných nástrojů v tomto článku

Pod každým snímkem najdete popisek, jakým nástrojem byl pořízen.

Původní snímek bez úprav pořízen roku 1960 v Itálii – Převzat od @historydefined
Colorize.cc v bezplatné verzi s vodoznakem
AI Picture Colorizer od hotpot.ai v bezplatné verzi
Colorize It Premium – automatické barvení bez úprav v mobilní aplikaci
Colorize It Premium – drobný zásah do nastavení v mobilní aplikaci

>>Mohlo by se vám také líbit:

1 komentář

 1. OMG! ta apka pro Android nejlepší apka na světě! 😀 Zakoupeno a ma sa kr!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*