Podívejte se, jak fotí mobil Oppo Reno7 Lite 5G se svíticím fotomodulem

Na zádech mobilu Oppo Reno7 Lite 5G se nachází dvě větší čočky fotoaparátů. Hlavní fotoaparát má 64 Mpx rozlišení, světelnost f/1,7 a zorné pole 79°. Zbylé dva fotoaparáty považuji za zbytečné, protože mají pouze 2 Mpx rozlišení. Jeden je monochromatický (černobílý) a druhý makro. Je opravdu velká škoda, že Oppo u tohoto modelu nepoužilo alespoň 8 Mpx ultraširokoúhlý fotoaparát.

Hlavní fotoaparát za dobrých světelných podmínek umí pořídit moc hezké snímky, se kterými bude většina uživatelů jistě spokojena. Snímky mají věrné barevné podání a překvapivě výborně funguje i automatické HDR. Fotit lze i krásné makro snímky hlavním fotoaparátem, protože mobil umí na blízké objekty rychle přeostřovat pomocí zaostření dotykem prstu. Za horších světelných podmínek se vytrácí detaily, ale to je příležitost pro využití nočního režimu.

U mobilu za zmínku stojí sice jen jeden fotoaparát, a to ten hlavní. Má však vysoké 64 Mpx rozlišení a výrobce se toho snažil hned využít. Snímky ve vysokém rozlišení totiž lze ořezávat, takže lze docílit snímků s 2x – 5x digitálním zoomem se slušnou kvalitou. Snímky i se zoomem jsou použitelné. Hlavní fotoaparát tedy hodnotím pozitivně, ale místo zoomu bych přeci jen raději viděl ultraširokoúhlý fotoaparát…

 

Snímky nafocené mobilem:

Bez zoomu
2x digitální zoom
5x digitální zoom
Bez zoomu
2x digitální zoom
5x digitální zoom
Bez zoomu
2x digitální zoom
5x digitální zoom
Bez zoomu
2x digitální zoom
5x digitální zoom
Horší světlo bez zoomu
S nočním režimem
S nočním režimem
S nočním režimem

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*