Jak fotí mobil Xiaomi Redmi Note 12 Pro?

Mobil Redmi Note 12 Pro 5G se nachází ve střední třídě, kde už uživatelé očekávají slušné fotoaparáty. Hlavní fotoaparát má čip Sony IMX766, optickou stabilizaci obrazu (OIS), 50 Mpx rozlišení a světelnost f/1,88. Druhý fotoaparát je dle očekávání ultraširokoúhlý se zorným polem 119°, 8 Mpx rozlišením a světelností f/2,2. Poslední fotoaparát je zbytečný, protože má pouze 2 Mpx rozlišení a slouží pro makro. Makro snímky však můžete fotit i hlavním fotoaparátem.

Nejdříve bych chtěl upozornit, že při obdržení mobilu k testu jsem byl s fotoaparáty celkem nespokojený. Často jsem se setkával s neostrostí, problémy s pohyblivými objekty a velkým vytrácením detailů ve tmě. Tyto problémy opravila větší aktualizace systému, kterou jsem během testování obdržel. Pokud si mobil zakoupíte, rozhodně stáhněte nejnovější verzi systému v: Nastavení telefonu/O telefonu/Verze MIUI.

Kvalitu fotek vlajkového modelu Xiaomi 13 Pro nikdo od mobilu za tyto peníze neočekává. Oba fotoaparáty fotí vážně dobře, ale většina lidí bude přeci jen používat především hlavní fotoaparát. Snímky mají hezké barevné podání, které sice odpovídá realitě, ale někdy je např. tráva taková zelenější a očím líbivější. Spokojen jsem i s dostatkem detailů a výborně funguje i noční režim. Ten danou scénu nejen prosvětlí, ale efektivně vyhladí digitální šum a snímky mají i detaily. Fotoaparátu nedělá problém protisvětlo, automatické HDR funguje dobře a spokojen jsem byl i s focením blízkých makro snímků. Jelikož má fotoaparát vysoké rozlišení, můžete sáhnout i po digitálním zoomu. Ten je ztrátový, protože dochází k ořezům snímku z hlavního fotoaparátu, ale 2x i 6x digitální zoom je použitelný. Velmi dobře funguje i portrétní režim s rozostřeným pozadím. Použít jej můžete pro focení přátel, ale i na zvířata a různé předměty. Sílu rozostření můžete měnit dle sebe během i po vyfocení.

Ultraširokoúhlý fotoaparát ve dne poslouží dobře a krajinky i zážitky na dovolených budete mít v dobré kvalitě. Jen po stranách je někdy znát neostrost, ale osobně mi to moc nevadí. Za špatných světelných podmínek můžete také sáhnout po nočním režimu, který se skutečně snaží. Snímky vážně prosvětlí i vyhladí digitální šum, ale bohužel je znát úbytek detailů.

U Redmi Note 12 Pro jsem si často všiml, že během focení scéna nějak úchvatně nevypadala a řekl jsem si, že to bude špatná fotka. Po pár vteřinách však výsledný snímek v galérii fotek vypadal skvěle. Výrobce tedy výborně zvládl post-processing, který fotky zpracovává. Za ty peníze si myslím, že Redmi Note 12 Pro fotí dobře. Hlavní fotoaparát fotit skutečně umí, ultraširokoúhlý také, ale je spšíe čistě průměrný. Poslední si pak výrobce mohl zcela odpustit.

 

Snímky pořízené mobilem Xiaomi Redmi Note 12 Pro:

Každý snímek si rozkliknutím můžete zvětšit a pomocí šipek procházet celou galérií. Pod každou fotkou je také popisek s informacemi, kterým fotoaparátem a za jakých podmínek byla pořízena.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*