Jak fotí Asus ROG phone 5S?

Tenhle článek ve mně budí trochu vnitřního pousmání, ale je třeba dodržet jisté postupy. Proto se i u herního telefonu rozepíšu krátce o fotoaparátu a podělím se s vámi o pár fotek z tohoto telefonu. Všechny fotky jsou foceny na automatický režim.

Technické specifikace

Technické specifikace fotoaparátu/fotoaparátů poskytnu také v samotné recenzi. Těšit se můžete na hlavní 64MP fotoaparát od Sony (konkrétně IMX686) se světelností F1.8, který doplňuje ultraširokoúhlý senzor s 13 MP a makro fotoaparát s 5 MP. Celá soustava tří kukadel vystupuje z telefonu jen mírně a modul zabírá na zádech relativně málo prostoru. Hlavně ve srovnání s mým iPhonem 13 Pro. Přední fotoaparát pro selfíčka se nachází v horním rámečku nad displejem. Nečekejte žádný notch ani průstřel. Svůj úsměv budete moci zvěčnit ve 24 megapixelech.

Video si pak nahrajete v buržoazním rozlišení 8K při 30 snímcích za vteřinu. Počítejte s tím, že třes rukou se snaží eliminovat elektronická stabilizace. Na nahrání hezkého záběru z cest to pravděpodobně bude stačit. Konkurence to ale zvládne lépe.

K fotoaparátu mohu konstatovat, že hlavní senzor vlastně mile překvapuje. Jasně, není to to nejlepší, co na trhu seženete, pokud se rozhodnete být fotografem s mobilem v ruce. Na běžné vzpomínky a okamžiky ale fotoaparát rozhodně výkonem neurazí, spíše naopak, mile potěší. Jakmile se pustíte do focení ve tmě, chce se to trochu seznámit s tím, jak se systém pere s jednotlivými scénami. Může se stát, že vás někdy automatika donutí fotit na noční režim a budete muset podržet telefon při focení trochu déle ve stejné pozici, aby nasbíral nějaké to světlo. Musím ale konstatovat, že se občas stane, že bez nočního režimu fotka vyjde lépe než s ním. Ultraširokáč, který mnohdy u telefonů bývá spíše pro ostudu, zde pro ostudu není a fotky jsou fajn. Hlavně ve dne. Ve tmě už bych se o žádnou divočinu nepokoušel. Zmínit musím také makro. 5 MP už je docela fajn rozlišení, pokud něco chcete nahrát na Instagram nebo jiné sítě. Rozhodně je to lepší, než celé dva megapixely, které do telefonů dávají různí výrobci. Snad už ty dvoumegáče došly na skladech.

Závěrem si tímto odstavcem dovolím ještě jednou zdůraznit – tohle je herní telefon. Nemá ambice to natírat různým foto-telefonům na trhu. Pokud tedy budete chtít nafotit krabicovou hru pro pS5 nebo Xbox, pravděpodobně vám fotoaparát poslouží více než dobře. Pojďme se tedy mrknout na snímky, které jdou pořídit mimo Miramar, v reálném světě kolem nás.

Hlavní fotoaparát

Hlavní fotoaparát

Ultraširokoúhlý fotoaparát

Noční režim

Noční režim

Noční režim – ultraširokoúhlý fotoaparát

Makro fotoaparát

Hlavní fotoaparát – interiér

Ultraširokoúhlý fotoaparát – interiér

Hlavní fotoaparát

Ultraširokoúhlý fotoaparát

Hlavní fotoaparát – noční světla s dostatkem světla

Ultraširokoúhlý fotoaparát – noční scéna s dostatkem světla

Hlavní fotoaparát – noční fotka bez nočního režimu

Ultraširokoúhlý fotoaparát – noční fotka bez nočního režimu

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*