I na iPhonu a iPadu můžete mít manuální režim fotoaparátu

Velkým nedostatkem systému iOS/iPadOS je absence manuálního režimu pro focení. Je sice pravdou, že většina lidí se spoléhá raději na automatiku, ale i Android mobily za tři tisíce Kč manuální režim mají! Proč by jej tedy neměl mít i iPhone za mnohem větší cenu?

Tento nedostatek jsem se na iPhonu SE (2020) snažil řešit. Řešení jsem našel v podobě aplikace DSLR Camera, kterou si můžete na App Store zakoupit za jednorázovou částku 19 Kč. Aplikace sice nemá tak pokročilejší manuální režim, jako je tomu třeba u mobilů Nokia s Androidem, ale přeci jen si můžete základ nastavit podle sebe.

Co tedy aplikace umí? Alespoň na iPhonu SE (2020) v době testování uměla manuální nastavení ostření, což oceníte třeba při focení makro snímků. Dále umí nastavit rychlost závěrky, ISO a nechybí ani povedené nastavení vyvážení bílé. Fotit však můžete i na automatiku.

Pokud tedy chcete opravdu fotit, a ne se spoléhat jen na automatiku, tak aplikaci DSLR Camera mohu doporučit. Je však velká škoda, že stále nemá tolik možností, jako je tomu u Androidu.

Odkaz do App Store na aplikaci DSLR Camera

Skenuj pro stažení aplikace

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*