Huawei Watch 4/Pro si rozumí se všemi funkcemi T-Mobile eSIM

Každý operátor nám před lety sliboval, že eSIM přinese usnadnění. Ono se to i nabízí, že se bude stačit někam přihlásit, údaje eSIM karty od operátora stáhneme a vše se automaticky aktivuje. Bohužel to tak u mnoha zařízení nefunguje. V chytrých hodinkách pak funkcionalitu eSIM operátoři z nepochopitelného důvodu často omezují. Funkci eSIM od T-mobilu jsem si vyzkoušel v nových hodinkách Huawei Watch 4 Pro Elite. Jak vše vlastně v hodinách funguje?

Zhaslý displej s Always-On

Chytrých hodinek podporující funkci eSIM je stále více a dlouhodobě testuji Huawei Watch 4 Pro Elite. Také mají funkci eSIM, podporují hovory bez nutnosti mít u sebe mobil, SMS a LTE připojení. Během testování jsem vyzkoušel předplacenou eSIM kartu od T-Mobile a nastal problém hned během aktivace. Operátoři totiž doporučují eSIM karty nejdříve aktivovat v mobilech a až poté je přesunout do hodinek. To není vždy jednoduché a většinou je nutné zavolat na infolinky operátorů.

Po aktivaci eSIM karet ale můžete zjistit, že váš operátor u daných hodinek nepodporuje všechny funkce. To byl právě případ Huawei Watch 4 Pro Elite a předplacené eSIM od T-Mobile. Něco bylo funkční, ale využívání mobilních dat a volání skrze eSIM do všech sítí nebylo možné. To se však konečně mění a v hodinkách fungují s T-Mobile eSIM všechny funkce. Otestoval jsem nejen hovory, ale i SMS zprávy a mobilní LTE internet v internetovém prohlížeči Bromite, streamování hudby skrze Spotify, YouTube Music, požívání Telegramu nebo Threemy.

Jestli do hodinek potřebujete funkční eSIM kartu, můžete tedy vyzkoušet právě tu od T-Mobile. Kdykoliv ji můžete přestat používat, protože operátor ji nabízí ve svém e-shopu ihned k objednání a používání, a to bez jakýchkoliv úvazků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*