Huawei mohou dodávat někteří výrobci čipy, ale stále nemá vyhráno

Huawei se stal rukojmím v obchodní válce mezi USA a Čínou. Výrobce se tedy potýká se softwarovými i hardwarovými problémy, které se snaží usilovně řešit. Po softwarové stránce to Huawei nemá vůbec lehké, protože ne každý je ochoten zakoupit si mobil bez Obchodu Play a dalších služeb. Obchod s aplikacemi AppGallery se však pomalu začíná plnit a Huawei se uživatelům snaží usnadnit stahování aplikací z jiných zdrojů skrze aplikaci Petal Search.

Problém je však i v tom, že některé sankce se vztahují i na hardware. Konkrétně se to týká procesorů, čipů fotoaparátů a také displejů. Podle dostupných zdrojů se však celá situace hnula k lepšímu a už nějakou dobu třeba Intel i AMD mohou Huawei dodávat procesory do počítačů. Nově také údajně může displeje dodávat Samsung a společnosti SONY a OmniVision zas fotoaparáty.

Má ale Huawei vyhráno? Bohužel ani zdaleka. Stále nepadlo žádné uvolnění sankcí ohledně procesorů pro mobilní telefony. Mluví se stále o tom, že zhruba 300 žádostí o udělení výjimky stále čeká na schválení. Mezi nimi jsou i společnosti Qualcomm a MediaTek, které vyrábí mobilní procesory.

Zdroje také o tom, že společnosti mají na schválení výjimek větší úspěch, pokud se prokáže, že se jedná o poskytování technologií, které nepodporují sítě páté generace (5G). Huawei tedy bude mít nejspíš jen problém v budování 5G sítí.

 

Zdroje: GizChina.com, ZDNET

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*