Číňané hlásí, že jim mobily Huawei mažou videa z protestů

Na společnost Huawei jsou uvaleny sankce, a to se již pravděpodobně nezmění. Společně se společností ZTE je považována za bezpečnostní riziko. Veřejnosti však doposud nebyl ukázán žádný důkaz, a to někteří stále kritizují. Něco pravdy na tom ale zřejmě bude, protože uživatelé v Číně hlásí, že jim z mobilů Huawei mizí videa pořízena z protestů.

Na videu níže můžete vidět, že některá pořízena videa z galérie mizí nebo se poškodí. Nelze je tedy přehrávat nebo dále šířit, což je účel. Takových videí bylo ještě včera na sociální síti Weibo více, ale dnes je většina z nich smazána a uživatelé jsou zabanováni. Není však jasné, jak k odstranění/poškození takových videí dochází. Dělá to operační systém nebo k tomu dochází skrze cloudové úložiště Huawei?

Je i dobré upozornit, že Huawei ve svých prohlášeních dlouhodobě lže ohledně svého působení v Rusku. Po vypuknutí války na Ukrajině společnost oficiálně prohlásila, že ruský trh opouští, ale ve skutečnosti tomu tak není a vesele na něm prodává úplně všechny své produkty – více v článku. To však dělají i ostatní čínští výrobci, ale ti alespoň netvrdí, že tomu tak není.

Můžeme tedy společnosti Huawei věřit, že její produkty jsou bezpečné?

Zdroje: Twitter, Telegram

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*