Huawei pomáhá Rusku v odvracení hackerských útoků? Prý ne, ale z ruského trhu stále neodešel

Války nejsou jen o tom, že dvě strany na sebe pošlou vojáky se zbraněmi, tanky a jinou vojenskou technikou. Válka je totiž i o tom, jak jsou občani zemí informováni, proto především totalitní vlády šíří propagandu a dezinformace. V tom je Rusko odborníkem již dlouhé roky, proto se vždy snažilo pravdu překrucovat či úplně potlačit, jako je tomu teď ve válce s Ukrajinou.

Hackeři z celého světa se od začátku války na Ukrajině snaží shazovat ruské dezinformace pomocí DDoS útoků, hackovat různá ministerstva a služby a bránit tak Rusku šířit lži.

Britské uznávané médium DailyMail.co.uk před pár dny zveřejnilo článek, ve kterém stálo, že čínská společnost Huawei pomáhá se stabilizováním sítě a odvracením DDoS a hackerským útokům na ruské weby a služby. Tím by se Huawei dopustil podporováním války a zločinů, kterých se Rusko v posledních dvou týdnech dopustilo.

Kde je ale pravda? Společnost Huawei na svém britském Twitterovém účtu zveřejnila tweet, kde všechny tyto informace vyvrátila. Musíme dát Huawei za pravdu, že v článku se nenacházel žádný důkaz, který by něco takového opravdu prokázal.

Západní nejen technologické společnosti Rusko ve velkém opouští, čímž vyjadřují svůj nesouhlas s válkou. Čínské společnosti však bohužel dle očekávání v Rusku stále působí. Mezi těmito společnostmi je právě i gigant Huawei. Uživatelé na Twitteru kvůli tomu vyzývají nekupovat žádný produkt či služby od Huawei a všech ostatních společností působících na ruském trhu.

Zdroje: DailyMail.co.uk, Huawei.ru, Twitter

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*